NOLE SE NAMUČIO, ALI ZAKAZAO FINALE Đoković slomio žilavog Amerikanca i došao na korak do titule u Torinu

Nije bilo lako, ali je ovako još slađe. Novak Đoković odigrao je četiri uzastopna taj-brejka, tri rešio u svoju korist i to tri najbitnija, pa je tako osigurao mesto u finalu Završnog mastersa.

Odlično mu je parirao Tejlor Fric, pokazao zašto je među 10 najboljih na svetu, ali ništa više od preznojavanj Srbina nije uspeo da uradi i tako završi učešće u Torinu.

Posle četiri godine pauze Nole će se ponovo boriti za titulu na poslednjem turniru u godini. Nakon što je 2018. izgubio od Aleksandra Zvereva, Srbin je sada došao ponovo na korak do trona.

Oba seta ličila su jedan na drugi. U prvom je Nole prvi došao do brejka, a onda odmah u sledećem uzvrato Fric, da bi u drugom Amerikanac imao prednost do 5:4 i kada je mogao da odservira za pobedu, Đoković je odigrao sjajno, vratio se i na kraju došao do trijumfa.

Novak će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Kasper Rud - SAndrej Rubljov koji je na programu od 21.00.

ĐOKOVIĆ - FRIC 2:0 (7:6, 7:6)

DRUGI SET:

7:6 - KRAJ! Đoković je u finalu!

6:6 - Kao i u prvom setu, ponovo taj-brejk odlučuje. Fric uspeva da se izbori sa pritiskom.

6:5 - Sve se preokrenulo u samo dva gema! Đoković je po prvi put u prednosti u drugom setu. Sada će Amerikanac biti pod pritiskom.

5:5 - Evo ga brejk! Đoković u najbitnijem momentu uspeva da iskoristi prvu brejk šansu u drugom setu i dođe do izjednačenja!

4:5 - Uz mnogo, mnogo muke, Nole je ostao u drugom setu. Amerikanac je bio blizu nove brejk šanse, ali Đoković nekako dolazi do četvrtog gema i sada će morati da oduzme servis rivalu ako misli da izbegne izjednačenje.

3:5 - Krenulo je odlično i sa 0:30, a završilo se novim gemom Frica. Đoković će morati ponovo da servira za ostanak u setu.

3:4 - Namučio se Nole, ali upisao još jedan servis gem i ostao u igri. Fric igra mnogo bolje nego u prvom setu, što je evidentno.

2:4 - Ponovo Nole bez šanse za brejk. Nastavlja sa dobrom igrom Fric.

2:3 - Posle sigurnog brejka Frica, stiže identičan gem od strane Đokovića. Amerikanac čuva prednost stečenu u prvom gemu.

1:2 - Dodao je gas sada Đoković i evo prvog gema Srbina u ovom setu. Bez izgubljenog poena se upisao Novak.

0:2 - Potvrđuje brejk Amerikanac i dolazi do osetnijeg vođstva. Novak još uvek bez gema u ovom setu.

0:1 - Nije počelo dobro po Novaka. Fric koristi prvu šansu i odmah uzima servis Srbinu.

PRVI SET:

7:6 - Bravo, Nole! Đoković posle 7:5 u taj-brejku stiže do prednosti u setovima!

6:6 - Siguran Đoković, gledaćemo taj-brejk u prvom setu.

5:6 - Fric je osigurao makar brejk. Sada Nole mora da servira za ostanak u setu.

5:5 - Nastavlja se rezultatska klackalica posle po jednog brejka na obe strane. Nole uvek ima spreman odgovor za Frica.

3:4 - Krenulo je odlično, imao je Nole 0:30, ali onda serija od četiri uzastopna poena Amerikanca koji se vraća u vođstvo.

3:3 - Fric odmah uzvraća istom merom. Prva brejk šansa i izjednačenje.

3:2 - BREJK! Đoković uz surovu dominaciju, bez izgubljenog poena dolazi do velike prednosti u prvom setu!

2:2 - Morao je sada malo i Novak da se pomuči na svojs servis, ali tu je još jedan gem za Srbina i novo izjednačenje.

1:2 - Ponovo je morao Fric ozbiljno da se namuči, ali dolazi do novog servis gema. Za sada bez brejk šansi.

1:1 - Brzo stiže odgovor Đokovića. Bez izgubljenog poena Srbin uz sjajne servise upisuje svoj prvi gem.

0:1 - Umalo da Novak odmah dođe do brejk šanse, ali Amerikanac se izvukao i na 40:40 vezao dve poena za premijerni gem na meču.

14.12 - Meč je upravo počeo! Prvi na servisu Fric!

14.00 - Srbin i Amerikanac su na terenu, uskoro počinje i meč.

13.50 - Uskoro se očekuje da oba igrača izađu na teren.

13.15 - Kao što smo već pomenuli, Đoković i Fric su se sreli pet puta. Poslednji put to je bilo prošle godine u Parizu kada je Novak slavio sa 2:0 bez mnogo problema.