MOŽETE DA SE PONADATE, ALI DA GA POBEDITE - TO MALO TEŽE Đoković posle drame slomio Cicipasa i prošao u finale Pariza

Možda mu nekada ne ide, možda ga u nekim momentima otpišu, ali lako zaboravljaju da je Novak Đoković neuništiv! Baš kada deluje da su uspeli da ga slome, on se vrati i pokaže zašto je najbolji teniser u istoriji.

Delovalo je da će ponovo biti lako, da se Noletu smeši još jedna ubedljiva pobeda nad Stefanosom Cicipasom. Naročito nakon 6:2 u prvom setu, ali nije bilo tako...

Uspeo je da odgovori Grk istom merom Srbinu, uzme dva brejka i dođe do izjednačenja. Onda je zaigrao i dosta bolje, pravio probleme Đokoviću koji nije iskoristio dve brejk šanse, pa onda još jednu na 4:4.

Morao je Nole da servira za taj-brejk, a onda baš kada je najbitnije, ponovo zaigrao kao šampion, slomio Cicipasa i zakazao finale.

Sutra ga čeka Danac Holgar Rune za novi pohod ka tituli u Parizu.

ĐOKOVIĆ - CICIPAS 2:1 (6:2, 3:6, 7:6)

TREĆI SAT:

7:6 - TAKOOOOO JE! Đoković sa 7:5 posle velike drame ide u finale Pariza!

6:6 - Drama na vrhuncu! Taj-brejk odlučuje o finalisti.

5:6 - Ponovo Cicipas dobar u bitnim momentima i osigurao je sebi makar taj-brejk. Nole na servisu.

5:5 - Bez izgubljenog poena Nole ponovo izjednačuje. Trebao je Noletu jedan ovako lakši gem.

4:5 - Neverovatno! Imao je Đoković brejk šansu u najboljem momentu, imao i inicijativu, ali je pogrešio kada su se svi najmanje nadali i Cicipas uspeva da se izvuče. Nole mora da servira za ostanak u meču.

4:4 - Novo izjednačenje i drama se nastavlja.

3:4 - Grk se ne da slomiti. Đoković ponovo u minusu. Biće jako teško do kraja.

3:3 - Nastavlja se rezultatska klackalica. Đoković ponovo bez greške, ali i bez brejka.

2:3 - Ponovo je Nole imao 30:30, ali nije uspeo da dođe do nove brejk šanse.

2:2 - Nole ponovo lako dolazi do izjednačenja. Nastavlja se drama u odlučujućem setu.

1:2 - Nole je sada imao sjajnu šansu, dve brejk šanse, ali nije uspeo da ih iskoristi. Vezuje Cicipas četiri poena i uz sjajne servise doalzi do nove prednosti.

1:1 - Stiže odgovor Đokovića koji lako dolazi do svog prvog gema u setu odluke.

0:1 - Siguran Cicipas na startu trećeg seta za početnu prednost.

DRUGI SET:

3:6 - Grk na identičan način kao i Novak osvaja set. Drugi brejk i Nole će morati da po prvi put u Parizu igra tri seta.

3:5 - Siguran Grk kada je bitno. Đoković će morati da servira za ostanak u drugom setu.

3:4 - Prekida Novak seriju Cicipasa od tri uzastopna gema i vraća se u igru. Sada je potreban brejk za nastavak borbe u drugom setu.

2:4 - Publika je sada na strani Grka, što on koristi i potvrđuje brejk.

2:3 - Nije dobro! Sada je Cicipas došao do svog prvog brejka na meču, takođe nakon prve šanse. Nole sada mora da zapne.

2:2 - Najduži gem na meču pripao je Grku. Jako duge razmene, a onda Cicipas uspeva da ponovo izjednači. Sličan početak kao u prvom setu.

2:1 - Namučio se sada malo i Novak, ali ne dozvoljava Grku da dođe do brejk šanse.

1:1 - Stiže odgovor Cicipasa i pored toga što je Đoković imao 0:30. Grk se vraća u igru.

1:0 - Nastavlja Novak tamo gde je stao. Brz i siguran gem za prednost u drugom setu.

PRVI SET:

6:2 - Tako je! Đoković osvaja i drugi brejk i dolazi do prvog seta na meču! Jako ubedljiva igra našeg asa!

5:2 - Novak bez greške! Đoković dolazi na gem do prvog seta bez izgubljenog poena.

4:2 - EVO GA BREJK! Đoković koristi prvu šansu na meču i oduzima servis rivalu baš u pravom momentu! Bravo, Nole!

3:2 - Ponovo siguran gem Srbina za treće vođstvo u ovom setu.

2:2 - Imao je Novak šansu da dođe do brejk prilike, ali na 30:30 sjajnim servisima Cicipas ponovo izjednačuje.

2:1 - Novak ponovo bez greške na svoj servis. Očekivano, za sada, bez brejk šansi na obe strane.

1:1 - Stiže ekspresan odgovor Grka. Upisuje i Cicipas jako siguran gem.

1:0 - Bolje nije moglo da počne. Odlični servisi i gem bez izglubljenog poena za Srbina.

16.41 - Meč je upravo počeo! Đoković prvi na servisu!

16.35 - Igrači su na terenu, početak meča se uskoro očekuje!

15.45 - Poznat je prvi finalista mastersa u Parizu! Holger Rune pobedio je Feliksa Ože-Alijasima sa 2:0 (6:4, 6:2) i sada Danac čeka Srbina ili Grka!

14.45 - Đoković i Cicipas su se sastali 10 puta, a Srbin vodi 8:2 u pobedama. Poslednji duel odigrali su u finalu Astane, kada je Novak slavio - 6:3, 6:4.

14.41 - Cicipas je do duela sa Đokovićem došao takođe maksimalnim pobedama nad Danijelom Evansom, Korenteom Muteom i Tomijem Polom.

14.35 - Novak na putu do polufinala nije izgubio ni set. Redom je pobeđivao Maksima Kresija, Karena Hačanova i Lorenca Musetija.

14.32 - Đoković je u fantastičnoj formi. Nakon osvojenih titula u Tel Avivu, nastavio je sa sjajnim igrama i u Parizu gde će pokušati da odbrani titulu i dođe do sedmog trofeja na ovom mastersu.

14.30 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen polufinalu mastersa u Parizu u kom se sastaju Novak Đoković i Stefanos Cicipas. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz prestonice Francuske.