CICIPAS ČEKA ĐOKOVIĆA ILI MEDVEDEVA Grk posle preokreta srušio Rubljova i plasirao se u finale

Cicipas je u polufinalu posle preokreta pobedio Andreja Rubljova - 4:6, 6:4, 6:3, nakon dva sata i 10 minuta igre.

Ruski teniser je poveo 2:0 na startu meča, a onda je tu prednost održavao što mu je bilo dovoljno da osvoji prvi set rezultatom, 6:4.

Velika borba viđena je u drugom setu. Igralo se gem za gem, a Grk je napravio brejk u desetom gemu i zasluženo je stigao do izjednačenja. Ruski teniser je imao dve brejk lopte u petom gemu trećeg seta, ali ih nije iskoristio. Cicipas je u osmom gemu kaznio greške Rubljova, poveo 5:3, a onda je na svoj servis stigao do pobede.

Cicipas će u finalu igrati sa pobednikom meča između Srbina Novaka Ðokovića i Rusa Danila Medvedeva, koji je na programu kasnije danas.

ATP turnir u Astani igra se za nagradni fond od 2.054.825 dolara.