NOLE NA TURBO POGON Đoković lako izašao na kraj sa Rusem za polufinale turnira u Astani

Sigurno najteži izazov na premijernom nastupu u Astani za Noleta bio je duel sa ruskim igračem Karenom Hačanovim. Umeo je Noletov rival u nekoliko prethodnih okršaja ozbiljno da namuči Srbina, ali ovog popodneva to nije bio slučaj.

Nole je odlično krenuo, vezao tri gema i tada se očekivao da će počistiti Hačanova. Ipak, odgovorio je Rus na identičan način. Uspeo da izjednači, ali i da se odmah nakon toga "ugasi" pa je Nole u pravo vreme iskoristio brejk šansu i poveo.

U drugom setu dileme nije bilo, a sve nedoumice rešene su već u četvrtom gemu kada je Srbin poveo sa 3:1 i lagano sebi napravio put do polufinala gde ga u subotu čeka bolji iz duela Danil Medvedev - Roberto Bautista-Agut.

ĐOKOVIĆ - HAČANOV 2:0 (6:4, 6:3)

DRUGI SET:

6:3 - Nole, majstore! Đoković je u polufinalu!

5:3 - Hačanov je odradio svoje, sada je rad da isto uradi Novak i potvrdi pobedu.

5:2 - Bravo, Nole! Miran i siguran gem za Srbina! Rus će servirati za ostanak u meču.

4:2 - Dok još uvek bude postojala šansa, Hačanov će se boriti, ali je sve manje nade za Rusa.

4:1 - Odličan Nole! Sada nije bilo problema da se potvrdi brejk kao u prvom setu. Još samo dva gema dele Đokovića od pobede.

3:1 - Evo ga i brejk! Đoković na 1:0 nije iskoristio šansu, ali sada jeste, baš kada treba! Pobeda je tako blizu!

2:1 - Sada siguran Noletov servis gem. Đoković izgleda jako dobro, nedostaje mu još samo malo da dođe do trijumfa.

1:1 - Izvukao se Hačanov! Đoković je imao brejk šansu, ali je nije iskoristio.

1:0 - Malo se pomučio Nole, ali upisuje premijerni gem u drugom setu. Vidi se odmah da ne odustaje Hačanov.

SET:

6:4 - Evo ga! Đoković ne greši kada mu se ukaže prilika! SET!

5:4 - Ponovo siguran Nole, Hačanov će servirati za ostanak u prvom setu.

4:4 - Neće se tek tako predati Rus. Novi siguran servis gema Hačanova za novo izjednačenje.

4:3 - Sada jedan brzinski gem Đokovića koji prekida seriju Hačanova od tri uzastopna gema.

3:3 - Bio je blizu Novak, ali i pored toga što je na 3:0 delovalo da je Đoković blizu prvog seta, sada smo ponovo na početku!

3:2 - Vraća brejk Rus! Nole se poigravao i na kraju to platio izgubljenim servisom.

3:1 - Upisuje se i Hačanov, uz dosta muke, ali Rus stiže do prvog gema u setu.

3:0 - Bez greške! Đoković potvrđuje brejk. Rival još uvek bez gema, a Nole jako blizu prvog seta posle samo 10 minuta igre.

2:0 - Brejk! Odmah na startu Đoković oduzima servis Rusu. Nije iskoristio prvu, ali jeste drugu šansu.

1:0 - Bez izgublenog poena Đoković otvara meč protiv Hačanova. Sjajan start.

14.12 - Meč je počeo! Prvi na servisu Novak!

14.05 - Igrači su na terenu, uskoro nas očekuje početak!

13.01 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču četvrtfinala turnira u Astani između Novaka Đokovića i Karena Hačanova. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Kazahstana.