NOVAK BEZ REŠENJA Đoković izgubio od Ože-Alijasima na Lejver kupu, Kanađanin lako došao do pobede

Meč je trajao sat i 35 minuta. Ože-Alijasim je ovim trijumfom doneo prednost "Timu sveta" 10:8 protiv "Tima Evrope" za koji igra Ðoković.

Ože-Alijasim i Amerikanac Džek Sok pobedili su ranije danas Italijana Matea Beretinija i Britanca Endija Mareja 2:6, 6:3, 10:8.

Ðoković je dobro počeo meč i poveo je 2:0 u prvom setu, ali je Kanađanin uspeo da preokrene rezultat i povede 3:2. Srpski teniser je izjednačio na 3:3, a onda je Ože-Alijasim osvojio tri gema zaredom i dobio je prvi set 6:3.

Kanađanin je poveo 2:0 na startu drugog seta, ali je Ðoković serijom 3:1 uspeo da stigne do izjednačenja. Ože-Alijasim je na kraju slavio u "taj-brejku" i zašluženo je stigao do pobede.

Do kraja Lejver kupa biće odigrana još dva meča u singlu. Grk Stefanos Cicipas će igrati protiv Amerikanca Frensisa Tijafoa, a potom će na teren Norvežanin Kasper Rud i Amerikanac Tejlor Fric.

Pobednik Lejver kupa biće ekipa koja prva osvoji 13 poena. Za svaku pobedu poslednjeg dana Lejver kupa dobija se tri poena.