FENOMENALNI ĐOKOVIĆ IDE PO SEDMI TROFEJ VIMBLDONA Novak izgubio prvi set, pa "razbio" ljubimca domaće publike
AP Photo/Alastair Grant

Novak je u polufinalu pobedio Britanca Kamerona Norija - 2:6, 6:3, 6:2, 6:4, posle dva sata i 37 minuta igre.

Ponovo je Đoković loše ušao u meč, da bi onda zagospodario terenom i protivniku nije dao ni promil šanse.

Na startu smo videli razmenu brejkova, a zanimljivo da je Novak bio nervozniji i prilično stegnut. Napravio je veliki broj neiznuđenih grešaka i poklonio prvi set Noriju.

Britanac nije odigrao ništa spektakularno, uglavnom su se poeni završavali posle promašaja našeg tenisera, pa je tako prvi set završen posle samo pola sata.

A, onda kao što smo već toliko puta videli, Novak je ubacio u brzinu više i "pregazio" 12. tenisera sveta.

Odoloevao je Nori do sredine drugog seta, spasio nekoliko brejk lopti, a onda je od rezultata 3:3, Đoković pokazao zašto je šest puta osvajao Vimbldon.

Stegao se Britanac u finišu seta, Novak je bio koncentrisan i iskoristio priliku koja mu se ukazala, te dosta rutinski stigao do izjednačenja.

Đoković je brutalan bio u svojim servis gemovima, dok je konstantno vršio pritisak na servis rivala.

Tamo gde je stao u drugom, nastavio je Novak u trećem setu.

Bio je čvrst na osnovnoj liniji, greške sveo na minimum i odmah napravio brejk.

Autoritativno je osvajao gemove u kojima je izvodio početni udarac i sa dva brejka lako dobio treći set.

Sličan scenario viđen je i u četvrtom setu. Novak je bio nemilosrdan u svojim gemovima, rano oduzeo servis rivalu i mirno meč priveo kraju za novo finale Vimbldona.

Novakov protivnik u meču za trofej biće Australijanac Nik Kirjos kome je Rafael Nadal predao bez borbe zbog povrede trbušnog mišića.

ĐOKOVIĆ - NORI 2:6, 6:3, 6:2, 6:4

Četvrti set:

6:4 - Kraaaaj! Novak Đoković je u finalu Vimbldona!

5:4 - Siguran Nori u gem u kom je servirao za ostanak u meču, ali u narednom Novak servira za finale.

5:3 - Sjajan gem Đokovića u kom je odservirao dva asa. Na korak je od pobede!

4:3 - Odličan gem za Norija, odigrao je nekoliko sjajnih poena i ostao u meču. Ali, Novak samo treba da zadrži fokus na svoje servis gemove i finale je tu.

4:2 - Nije se Đoković uzrujao što je propustio četiri brejk lopte u prethodnom gemu, ovaj je dobio sa nulom.

3:2 - Maratonski gem u kom je Đoković imao čak četiri prilike za dupli brejk, ali se Nori izvukao. Odigrao je Britanac hrabro na sve četiri brejk lopte za veliko oduševljenje na tribinama.

3:1 - Sada već po istom šablonu Đoković dobija servis gemove.

2:1 - Evo jednog lakog gema za Norija, bez izgubljenog poena.

2:0 - U velikom stilu potvrđen brejk! Novak "gazi" ka finalu!

1:0 - Breeeejk! Sjajni Novak na impresivan način otvara četvrti set, Britanac bez rešenja.

Treći set:

6:2 - Novi autoritativan gem Đokovića kojim dolazi do seta i sada je na korak od velikog finala!

5:2 - Ostaje u setu Nori, ali sve od Novaka zavisi koji u narednom gemu servira za set.

5:1 - Čas tenisa Novaka Đokovića koji je na gem od seta!

4:1 - Breeejk! Ovako igra čovek koji je Vimbldon osvajao šest puta! Nori bez rešenja u ovim momentima, Đoković krupnim koracima gazi ka trećem setu.

3:1 - Novi odličan gem Đokovića, servis dobro funkcioniše i Novak čuva brejk prednosti.

2:1 - Konačno Nori prekida Đokovićevu seriju, publika sve aktivnije učestvuje u meču!

2:0 - Tako se potvrđuje brejk! Još jedan servis gem u kom nije dao ni promil šanse rivalu.

1:0 - Breeeejk! Tamo gde je stao u drugom, nastavio je u trećem setu Đoković! Bio je ovo najduži gem od početka meča. U nekoliko navrata se Đoković okliznuo i padao, ali srećom, sve se dobro završilo. Nori je grešio, pa je tako aktuelni šampion u velikom stilu započeo treći set.

Drugi set:

6:3 - Nije bilo lako, ponovo se Novak malo stegao, bilo je 0:30, ali onda četiri poena u nizu dobija Đoković i stiže do izjednačenja.

5:3 - Konačnoo breeejk! Ovoga puta Đoković koristi brejk loptu, veliku pomoć imao je i od Norija koji se baš stegao. U narednog genu Novak servira za izjednačenje.

4:3 - Još jedan siguran servis gem Đokovića, ponovo bez izgubljenog poena. Potrebno je samo još malo da podigne nivo igre i da slomi Norija.

3:3 - U ovom gemu Đoković nije iskoristio dve brejk lopte. Prvu je Nori spasao dobrim servisom, dok je kod druge Novakov pasing šot završio u mreži. Šteta - bila je to velika prilika za srpskog tenisera.

3:2 - Odličan gem Novaka! Sve bolje izgleda na terenu, čisto udara lopticu i sada vodi 3:2.

2:2 - Ne koristi Đoković brejk loptu. Odigrao je jedan sjajan forhend, ali se mora odati priznanje Noriju koji je bio hrabar na brejk lopti.

2:1 - Odličan gem za Đokovića, ponovo sa "nulom". Deluje srpski teniser bolje na startu drugog seta.

1:1 - Bilo je 30:30, a onda je Britanac odigrao odličan volej, da bi u naredom poenu Novak bio dosta daleko od lopte i poslao ju je u aut.

FENOMENALNI ĐOKOVIĆ IDE PO SEDMI TROFEJ VIMBLDONA Novak izgubio prvi set, pa

AP Photo/Kirsty Wigglesworth

1:0 - Gem kakav je bio potreban Đokoviću, sa nulom. Naravno, da se i dalje za sve apsolutno pita Novak i da nema razloga za paniku, samo da pronađe svoje udarce.

Prvi set:

2:6 - Gem, set Nori! Đoković je odigrao katastrofalan set u kom je osvojio tek dva gema. Nije Nori igrao spektakularno, koliko je Novak bio van ritma.

2:5 - Očajni Novak je ponovo pretrpeo brejk. Ide iz greške u grešku, Nori u narednom gemu servira za set.

2:4 - Ovoga puta Nori potvrđuje brejk i to dosta lako. Novak ne liči na sebe, dok Britanac igra dosta dobro.

2:3 - Ponovo brejk pravi Nori. Još jedan gem u kom je Đoković mnogo grešio i poklonio brejk rivalu.

2:2 - Mirisalo je na brejk, odigrao je Novak jedan spektakularan poen, došao do 15:30, ali se Nori izvukao.

2:1 - Odličan gem za Đokovića u kom je rivalu prepustio samo jedan poen.

1:1 - Ribrejk! Ovo je jako važno, Novak odmah uspeva da uzvrati udarac.

0:1 - Brejk! Nervozan početak meča za Đokovića koji je na startu napravio dve neiznuđene greške što je Nori znao da kazni.

16.15 - Novak i Kameron su upravo izašli na teren. Nakon zagrevanja počinje meč.

15.55 - Krejčikova i Sinijakova su upravo ostvarile pobedu, uskor na terenu Đoković i Nori.

15.20 - Krejčikova i Sinijakova su dobile prvi set sa 6:2 protiv Kičenok i Ostapenko. Kada se završi taj meč, na teren će Đoković i Nori.

13.58 - Meč Đokovića i Norija je drugi na centralnom terenu, a program u 14.30 po našem vremenu otvara ženski dubl.

13.50 - Britanac ima 26 godina i 12. je teniser sveta. Zanimljivo da je tek četvrti britanski teniser koji se plasirao u polufinale Vimbldona.

AP Photo/Alberto Pezzali

13.45 - Nori je najpre u tri seta pobedio Pabla Anduhara, zatim je u pet setova savladao Munara, da bi onda maksimalnim rezultatom pobeđivao Stiva Džonsona i Tomija Pola, dok je u četvrtfinalu posle velike borbe eliminisao Davida Gofana.

13.43 - Novak je na putu do polufinala redom pobeđivao Sunvu Kvona (3:1), Tanasija Kokinakisa (3:0), Miomira Kecmanovića (3:0), Tima van Rajthovena (3:1) i Janika Sinera (3:2).

13.36 - Đoković i Nori su se sastali samo jednom. Bilo je to prošle godine na Završnom mastersu u Torinu kada je Srbin slavio sa ubedljivih 6:2, 6:1.

13.32 - Novak protiv sebe neće imati samo Norija već i 15.000 Britanaca koji će svim srcem biti uz domaćeg tenisera.

13.30 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen polufinalu Vimbldona u kom se sastaju Novak Đoković i Kameron Nori. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Londona.