NOVAK SA IVICE PROVALIJE DO POLUFINALA VIMBLDONA Đoković posle velikog preokreta srušio Sinera
AP Photo/Alastair Grant

Đoković je posle velikog preokreta pobedio Janika Sinera 5:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:2, nakon tri sata i 40 minuta igre.

Bio je ovo neverovatan meč koji je Đoković odigrao od očaja do sjaja i nastavio pohod ka tituli.

Sada već po tradiciji, Novak uvek na Vimbldon ima jedan neverovatan duel u kojem iz gotovo izgubljene situacije nađe put do pobede. Pomalo paradoksalno zvuči, ali ovo je bilo baš ono što mu treba!

Novak je odlično otvorio meč i poveo 4:1, imao je priliku za dupli brejk koju nije iskoristio i od tada nastaje potpuni kolaps u njegovoj igri.

Siner preokreće u prvom setu i dobija ga sa 7:5.

Đoković je bio neprepoznatljiv i u drugom setu je uzeo samo dva gema.

A, onda je ubacio u petu brzinu i "pregazio" Italijana.

Vrlo brzo je došao do brejka koji je lako sačuvao i smanjio na 2:1.

Tamo gde je stao u trećem, nastavio je u četvrtom setu. Ekspresno je poveo sa 4:0 i meč uveo u peti set.

Bilo je očigledno da je Siner uzdrman, dok je Srbin leteo po terenu. Ponovo je napravio dva brejka i plasirao se u polufinale gde će mu rival biti pobednik meča Kameron Nori - David Gofan.

ĐOKOVIĆ - SINER 5:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:2

Peti set:

6:2 - Kraaaaj! Đoković je u polufinalu Vimbldona!

5:2 - Neverovatni Đoković pravi brejk! Šampionskim bekhend pasing-šot Novaka doneo mu je brejk loptu. Bio je ovo udarac u suprotnosti sa zakonima fizike.

4:2 - Siguran je Novak u svojim servis gemovima što je najvažnije.

3:2 - Uzvraća Siner istom merom.

3:1 - Tako se potvrđuje brejk, sa nulom!

2:1 - Breeeejk! Sjani Novak nastavlja da dominira!

1:1 - Đoković još sigurniji, rivalu je prepustio samo jedan poen.

0:1 - Relativno lak gem za Sinera na otvaranju petog seta.

Četvrti set:

6:2 - Sjajni Novak dobija najduži gem u setu i meč uvodi u odlučujući deo igre!

5:2 - Siguran gem za Sinera, ali od Novaka sve zavisi.

5:1 - Novi ubedljiv gem za Đokovića koji je na gem od izjednačenja.

4:1 - Konačno Siner dolazi do gema u četvrtom setu.

4:0 - Čas tenisa Novaka Đokovića!

3:0 - Đoković ne staje i pravi novi brejk! Sada je ovo već velika prednost!

2:0 - Novak kakvog želimo da vidimo. Još jedan ubedljiv gem kojim je potvrdio brejk.

1:0 - Breeeejk! Nastavlja Novak tamo gde je stao u trećem setu i odmah dolazi do brejk.

Treći set:

6:3 - Ono što nije uradio u prošlom, jeste Đoković u ovom gemu! Odlična igra srpskog tenisera u trećem setu kojom je najavio preokret!

5:3 - Šteta! Imao je Novak dve brejk, ujedno i set lopte, ali ih nije iskoristio, pa će u narednom gemu morati da servira kako bi smanjio na 2:1.

5:2 - Đoković sve bolji, još jedan siguran servis gem, sada ga samo četiri poena dele od seta.

4:1 - Uspeo je Novak da potvrdi brejk iako nije bilo lako, došao je Siner do 30:30, ali naredna dva poena osvaja Srbin i vodi 4:1.

3:1 - Breeeeejk! Konačno je Novak zaličio na sebe i došao do brejka i to sa nulom. Sjajna najava preokreta!

2:1 - Novi siguran gem za Đokovića. Deluje srpski teniser dosta bolje u ovom trećem setu.

1:1 - Novak prokockao brejk loptu, šteta, bila je to lepa prilika da se u velikom stilu započne napad na preokret.

1:0 - Odličan gem za Đokovića na startu trećeg seta.

Drugi set:

2:6 - Siner ne staje i dobija drugi set 6:2. Neprepoznatljiva igra Đokovića koji je pred eliminacijom.

2:5 - Novi brejk Sinera, Đoković bez rešenja. Uspeo je da spasi dve, ali ne i treću brejk loptu.

2:4 - Mirisalo je na brejk, došao je Novak do 30:30, ali naredna dva poena dobija Siner i čuva brejk prednosti.

2:3 - Konačno jedan siguran gem za Đokovića.

EPA-EFE/TOLGA AKMEN

1:3 - Novi gem bez izgubljenog poena za Sinera.

1:2 - Brejk pravi Siner! Novak je u velikom problemu, ima set i brejk zaostatka.

1:1 - Siner dobija gem sa nulom.

1:0 - Dosta dobar servis gem Novaka na startu drugog seta.

Prvi set:

5:7 - Izgubio je Đoković prvi set. Igralo se na razliku i u ovom gemu, ali je Siner uspeo da iskoristi drugu set loptu i dobije set 7:5. Veliki pad u igri Novaka koji je vodio 4:1 i imao priliku da napravi dupli brejk.

5:6 - Brejk pravi Siner, Novak u velikom problemu.

5:5 - Nastavlja se velika borba u prvom setu.

5:4 - Izvukao se Novak nekako u ovom gemu. Ponovo je Siner imao brejk loptu, ali je Đoković uspeo da je spasi i sada je na gem od seta.

4:4 - Pad u igri Novaka Đokovića što Siner koristi. Lako dobija servis gem i sada je 4:4.

4:3 - Brejk pravi Siner. Imao je Đoković u prošlom gemu šansu da završi posao u prvom setu, nije je iskoristio i usledila je kazna. Italijan se vraća u igru. Grešio je Novak, odservirao duplu servis grešku, odigrao loš drop šot i sada je 4:3.

4:2 - Najduži gem od početka meča. Imao je Đoković priliku za dupli brejk, ali je nije iskoristio i Siner je ostao u setu.

4:1 - Pretio je Siner, bilo je 30:30, ali je Novak osvojio dva poena u nizu i sačuvao brejk prednosti.

3:1 - Evo prvog gema za Sinera, lako ga je dobio.

3:0 - Potvrđuje Đoković brejk! Sjajan početak!

2:0 - Breeeejk! Sjajan start Đokovića koji odmah dolazi do brejka. Siner je prilično nervozno ušao u meč, naš teniser je došao do tri vezane brejk lopte, prve dve nije iskoristio, ali jeste treću i vodi sa 2:0.

1:0 - Moćno je Nole počeo meč! Odigrao je perfektan servis gem, bez izgubljenog poena za dobar uvod u susret.

- Igrači izlaze na teren.

14.15 - Poslednji poraz na Vimbldonu treći teniser sveta doživeo je 2017. godine. Zbog povrede lakta je početkom drugog seta predao meč Tomašu Berdihu. Od tog dana Novak Đoković zna samo za pobede na travnatoj podlozi u Londonu.  Vezao je 25 pobeda i tri šampionska pehara

13.52 - Novak je dobio upozorenje od trenera svog narednog rivala. O čemu je reč pogledajte OVDE.

13.36 - Šta se događa danas na Vimbldonu, pogledajte OVDE.

13.25 - Siner do ove godine nije beležio dobre rezultate na Vimbldonu, ali je sada odigrao sjajno i plasirao se među osam najboljih. U prvom kolu je u četiri seta pobedio Stena Vavrinka, zatim je istim rezultatom bio bolji od Majkla Imera, da bi onda neočekivano lako savladao Džona Iznera sa 3:0. U osmini finala je eliminisao Karlosa Alkaraza - 3:1.

13.21 - Aktuelni šampion je na putu do četvrtfinala redom pobeđivao Sunvu Kvona (3:1), Tanasija Kokinakisa (3:0), Miomira Kecmanovića (3:0) i Tima van Rajthovena (3:1).

13.15 - Đoković i 20-godišnji Italijan sastali su se samo jednom. Bilo je to u drugom kolu mastersa u Monte Karlu prošle godine, kada je Srbin lako slavio u dva seta.