NADAL JE ZASLUŽIO POBEDU Novakov teniski otac surovo iskren

Novak Đoković u porazu od Rafaela Nadala nije ličio na sebe. Srpski teniser je u četvrtom setu pri rezultatu 5:2 krenuo da pravi njemu nesvojstvene greške, te pružio Nadalu priliku da nastavi borbu za novi grend slem. Novakov trener i teniski stručnjak, Nikola Pilić, istakao je da Španac zaslužio pobedu.

NOLETOVA DRAMA TEK SLEDI Posle poraza od Nadala i velike krađe, Đoković može da padne baš nisko

- Meni je jako žao što je Novak izgubio. To je jedan jako prestižan meč. Novak je počeo tako da je Nadal dominirao. Prvi set je bio 6:2, gde je Nadal radio šta je hteo. A onda se Novak probudio. Onda je je Novak radio sa Nadalom šta je hteo. I igrao je zaista šampionski tenis. Mislio sam da će ako dobije 4. set da će da se izvuče i pobedi. Novak je odigrao loš tajbrejk, Nadal odličan. Moram reći, nažalost, Nadal je i zaslužio da dobije ovaj meč. Igrao je možda i najbolji meč na zemlji. Igrao je izvanredan meč, sa inspiracijom, i željom da pobedi. Novaku nije pomogao njegov prvi servis uopšte. Svaki poen je morao da radi levo-desno. Nadal je to iskorišćavao. Stvari su se na terenu promenile, to je rezultat, Novaku nije pomogao servis, a to je protiv Nadala morao da iskoristi. Moram da kažem, jako mi je teško, ali Nadal je zaslužio pobedu.