KRAJ ZA ALKARAZA Fenomenalni Zverev prekinuo Karlosov san, Novaku se (ne) otvara žreb
AP Photo/Thibault Camus

Zverev je u četvrtfinalu pobedio Španca Karlosa Alkaraza - 6:4, 6:4, 4:6, 7:6 (7), posle tri sata i 20 minuta igre.

Bio je ovo neverovatan meč u kom je treći teniser sveta uspeo da se revanšira 19-godišnjem Špancu za poraz u finalu mastersa u Madridu.

U prvom setu ključni trenutak dogodio se u petom gemu kada Nemac pravi brejk. Do kraja nije viđena nijedna brejk lopta, pa je Zverev dobio prvi set 6:4.

Sličan scenario viđen je i u drugom setu, samo što je ovoga puta Saša brejk napravio u sedmom gemu.

(UŽIVO) ĐOKOVIĆ - NADAL Sudar titana na koji je čekao ceo svet

Alkraraz je uspeo da dobije treći set iako je malo nedostajalo da Zverev dođe do trijumfa maksimalnim rezultatom. Imao je Zverev brejk loptu u devetom gemu, ali je Španac uspeo da je spasi, a onda i dođe do brejka, a samim tim i do seta.

(UŽIVO) ROLAN GAROS DESETI DAN Čudesni Alkaraz se vraća u igru, Đoković se oglasio pred meč

Četvrti set je bio veoma dramatičan. Zverev je napravio brejk i servirao za pobedu, ali je neverovatni Alkaraz uspeo da se vrati u igru, pa se otišlo u taj-brejk koji je posle velike borbe pripao nemačkom teniseru.

Zverev će u polufinalu igrati sa pobednikom meča Novak Đoković - Rafael Nadal.