VESELI SE NE ŠALI! Čeh skinuo Đokovića sa trona, pa posle drame pobedio i Šapovalova

Veseli je u polufinalu posle preokreta pobedio Kanađanina Denisa Šapovalova - 6:7, 7:6, 7:6, posle tri sata i 16 minuta igre.

Čeh je odlično otvorio meč i poveo sa 3:0, ali je Šapovalov vrlo brzo uzvratio, pa se otišlo u taj-brejk, koji je pripao Kanađaninu nakon drame - 9:7.

Bio je agresivan Šapovalov i napadao je Veselog u drugom setu, ali je Čeh sve napade odbranio i sigurnim servisima odveo i drugi set u taj-brejk, gde je razbio Šapovalova 7:2.

U odlučujućem setu je Kanađanin servirao za pobedu, ali se Veseli vratio u igru, pa se ponovo otišlo u taj-brejk koji je pripao Veselom.

Veseli će u finalu igrati protiv Andreja Rubljova koji je takođe posle preokreta eliminisao Huberta Hurkača.

Podsećamo da je Veseli izbacio Novaka Đokovića u četvrtfinalu i skinuo ga sa čela ATP liste.