KANAĐANIN FURIOZNO DO PRVE TITULE! Ože-Alijasim isprašio Cicipasa u finalu Roterdama! (VIDEO)
EPA/ CJ GUNTHER

Kanadski teniser Feliks Ože-Aljasim pobedio je na turniru iz serije 500 u Roterdamu.

U finalu je rutinski savladao Stefanosa Cicipasa 6:4, 6:2, posle jednog časa i 19 minuta igre.

Deveti igrač sveta je na taj došao do prvog trofeja u karijeri i to iz devetog pokušaja, nakon osam izgubljenih finala u prethodne tri sezone.

Sa druge strane, Cicipas je propustio šansu da osvoji svoju prvu titulu iz kategorije 500, a ukupno osmu u karijeri.

Već posle prvog gema Grk je pretrpeo brejk.

Drugi set je Kanađanin krenuo identično, da bi u petom gemu drugog seta potpuno neutralisao sve napade Cicipasa i bez problema stigao do prve velike pobede u njegovoj karijeri.

Ako Norvežanin Kasper Rud ne osvoji titulu u Buenos Ajresu u nedelju uveče, Ože-Alijasim će postati osmi teniser sveta.