NOVAK OSTVARIO PRVU POBEDU NA US OPENU! Đoković savladao hrabrog tinejdžera, u sledećem kolu protiv anonimnog Holanđanina!
EPA/John Mabanglo

Srpski as je pokazao sjajnu igru u ovom meču, pokušao je Danac da pruži otpor, čak je i osvojio jedan set, ali u trećem setu Novak je ponovo preuzeo incijativu.

Na startu meča Novak je još jednom pokazao zašto je prvi teniser sveta. silovitom igrom osvojio je set rezultatom 6:1.

U drugom setu Rune je krenuo žestoko. Vodio je rezultatom 3:0, a zatim je Novak uspeo da vrati brejk. Ipak, u neizvesnom taj-brejku gde je Danac prokockao dve set lopte, treću je iskoristio i poravnao rezultat u setovima.

U trećem setu Novak je ponovo počeo da diktira tempo. Opet je sa lakoćom osvajao poene, a onda su danskog tenisera počeli da muče grčevima.

Đoković je treći set osvojio rezultatom 6:2, a u istom ritmu je nastavio i u četvrtom setu.

Bilo je vidljivo da su Runeovi problemi sa grčevima ogromni, u nekim momentima on se jedva kretao po terenu.

Novak je poslednji set završio rezultatom 6:1 i tako izborio plasman u drugo kolo.

Njegov naredni rival je 121. teniser sveta Talon Grikspor iz Holandije.

NOVAK ĐOKOVIĆ-HOLGER RUNE 2:1 (6:1, 6:7, 6:2, 6:1)

TREĆI SET:

6:2 -  Uspeo je Novak da uzme brejk maldom dancu. Rune još ima problem sa grčevima

5:2 - Novak je bio efikasan na svoj servis. Jasno je da Rune ima problema sa nogom, priliko odlaska do klupe to se jako dobro videlo.

4:2 - Tražio je pre početka meča Rune medicnski tajm-aut, a zatim je uzeo gem na svoj servis

4:1 - Potvrđuje Novak brejk bez većih problema

3:1 - Pravi Novak brej u trećem setu

2:1 - Novak bez izgubljenog poena dolazi do vođstva od 2:1

1:1 - Nije imao previše problema Holger Rune u ovom gemu

1:0 - Odličan servis gem za Novaka

DRUGI SET:

6:7 - Odlično je započeo Rune taj-brejk, imao je prednost od 4:0, a zatim i tri set lopte. Prve dve Novak je lako spasao na svoj set, ali onda je treću Rune iskoristio

EPA/ John Mabanglo

6:6 - Drastično je popravio Novak servis u ovom gemu i izborio taj-brejk

6:5 - Siguran je bio Rune na svoj servis

5:5 - Uzima Novak gem na svoj servis

4:5 - Ponovo je Rune sjajno iskoristio Novakove greške

4:4 - Pala je koncetracija Novaku u ovom gemu, a na kraju je napravio duplu servis grešku što je njegovom protivniku donelo gem

5:1 - Bez problema Novak dolazi do novog brejka

4:1 - Pokušao je Rune da pruži otpor, ali nije mu pošlo za rukom. U ključnim momentima Novak je bio skocentrisao i stigao je do novog gema

3:1 - Uzima svoj prvi gem Kasper Rune

3:0- Još jedan rutinski gem za Novaka Đokovića

2:0 - Iako prvu brejk loptu nije uspeo da iskoristi, kod druge je Novak bio uspešan

1:0 - Prvi poen na meču je osvojio mladi Danac, ali zatim je Novak pokazao zašto prvi teniser sveta.