SLEDI VEOMA TEŽAK RIVAL Đere u četvrtfinalu posle neočekivano velike borbe
EPA-EFE/YOAN VALAT

Laslo Đere se mnogo teže nego što se očekivalo plasirao u četvrtfinale turnira u švajcarskom Gštadu, pošto je savladao Belgijanca Zizua Bergsa 2:0 (6:2, 4:6, 6:2). Meč je trajao 125 minuta. Nagradni fond turnira u Švajcarskoj je 419.470 evra.

Posle 1:1 u početnom setu, usledio je niz od tri uzastopna brejka, Laslo je tako poveo sa 3:2, a potom dobio još tri gema u nizu. Srpski teniser je pao u igri u drugom setu, 22-godišnji Belgijanac je napravio brejk za 2:4, da bi se do kraja seta razmenjivali brejkovi.

Konačno Bergs je uspeo da iskoristi prvu set loptu na servis Đerea u desetom gemu i tako stigne do izjednačenja.

U odlučujućem setu teniser iz Sente je podigao nivo igre i lako prelomio meč. Odmah je napravio brejk i poveo sa 2:0, da bi potom u sedmom gemu još jednom oduzeo servis protivniku i potom zatvorio meč uspešnim servis gemom.

Naredni rival sedmom nosiocu turnira biće bolji iz meča, u kojem igraju drugi nosilac Španac Roberto Bautista Agut i Francuz Artur Rinderkneš.