NOVAK IZGUBIO PRVI SET, A ONDA ODRŽAO ČAS TENISA “NOVOM ENDIJU MAREJU”! Naš teniser bez većih problema izborio plasman u drugo kolo!
EPA/ Neil Hall

Nije sjajno naš teniser ušao u ovaj meč. Prvi set je izgubio, ali je u sledeća tri pokazao zašto je prvi teniser sveta.

U prvom setu, Novak Đoković nije uspeo da iskoristi brejk šansu, što je njegovom protivniku  pošlo za rukom tako da je uzeo prvi set rezultatom 6:4.

Od sledećeg seta, Novak je krenuo u svom ritmu, drugi set je uzeo rezultatom 6:1.

Sličnu igru demonstrirao je i u trećem setu. Fenomenalnim servisima Novak je lako dolazio do poena, a nije imao ni problem kada je u pitanju protivnički servis, tako da je set završio rezultatom 6:3 u korist Novaka Đokovića.

Z četvrtom setu Novak je nastavio sa svojim načinom igre, a mladi Britanac nije imao adekvatan odgovor na to. Set je završio rezultatom 6:2.

U narednom kolu igraće protiv boljeg iz duela Kevina Andersona i Marselosa Bariosa.

ĐOKOVIĆ - DREJPER 2:1 (4:6, 6:1, 6:2, 6:2)

ČETVRTI SET:

6:1 - Novak Đoković izborio je plasman u drugo kolo Vimbldona

5:1 - Potvrdio je i drugi brejk Novak

4:1 - Krupnim koracima Novak gazi ka pobedi, ponovo je brejknuo mladog Britanca

3:1 - Novak se uvom gemu oslonio na servis volej igru, a odličnom igrom uspeo je da potvrdi brejk

2:1 - Imao je Novak dve brejk lopte koje nije iskoristio u ovom gemu, ali kod treće nije pogrešo

1:1 - Zabeležio je Novak 20. as u ovom meču, siguran servis mu je doneo još jedan gem

0:1 - Uzima Drejper prvi gem u četvrtom setu

TREĆI SET:

6:2 - Ponovo siguran Novak. Bez izgubljenog poena uzima gem

5:2 - Ponovo uzima Novak brejk

4:2 - Ponovo je Novak demonstrirao sigurnost na sopstevni servis, bez izgubljenog poena je došao do gema

3:2 - Bio je ovo veoma interesantan gem, uspeo je Drejper da ga dobije

3:1 -  Siguran je Đoković na svoj servis

2:1 -  Uspeo je Novak da napravi brejk

1:1 - Bez izgubljenog poena uzima Novak ovaj gem

0:1 - Dobro je Novak započeo ovaj gem, imao je 15:30, ali uspeo je Drejper da se izvuče

DRUGI SET:

6:1 - Naljutio se Novak nakon izgubljenog prvog seta i odmah uzvratio! Idemooo Nole!

5:1 - Još jedan brejk Novaka! Srbin sada opravdava ulogu favorita na ovom meču u potpunosti!

4:1 - Ponovo sa "nulom" Novak dolazi do servis gema i sigurno gazi ka izjednačenju u ukupnom rezultatu. Srbin igra sa dosta lakoće u ovim momentima. Uspeo je da upiše i osmi as.

3:1 - Evo i prvog gema za Britanca u drugom setu, a do njega je stigao uz dosta muke. Đoković je po drugi put danas proklizao po klizavoj travi. Na svu sreću bez posledica.

EPA

3:0 - Upalila se mašina! Đoković vezuje treći gem u drugom setu. Čini se da i Britanac polako popušta.

2:0 - Evo ga! Konačno brejk našeg asa! Iz osmog pokušaja Đoković uspeva da oduzme servis rivalu i sada deluje da se polako vraća u ritam.

1:0 - Novak siguran na startu drugog seta, dozvolio je Džeku samo jedan poen. Nadamo se da će se brzo rezultatski vratit u meč naš as.

PRVI SET:

4:6 - Vodi Drejper! Mladi Britanac siguran u odlučujućem gemu! Malo ko je očekivao ovakav početak meča.

4:5 - Đoković ekspresno stiže do servis gema, ali će sada Britanac servirati za vođstvo u setovima.

3:5 - Ne da se mladi Džek. Đoković je vodio 0:40 i imao tri brejk šanse, ali se vratio Drejper i uspeo da dođe na gem od osvajanja prvog seta. Nole ima 0/7 što se tiče brejk šansi,

3:4 - Najkraći gem do sada, Novak brzo uspeva da smanji prednost. Sada je jako bitno da vrati brejk zaostatka.

2:4 - Šteta! Imao je naš Nole dve brejk šanse u šestom gemu, ali se vraća "iz mrtvih" Drejper i čuva veliku prednost.

2:3 - Đoković uspeva da dođe do drugog gema na svoj servis. Britanac deluje dosta dobro u ovim momentima. Videćemo hoće li uspeti da ga slomi Novak.

1:3 - Siguran Britanac u potvrdi brejka. Za sada deluje da će ovo biti jako interesantan meč.

1:2 - Drejper se ne šali, koristi prvu šansu i dolazi do brejka. Izgleda da će Novak imati ozbiljnog posla danas.

1:1 - Imao je Novak odmah brejk loptu, ali je Drejper pokazao da ume da se nosi i sa pritiskom. Odlični servisi mladog Britanca za izjednačenje.

1:0 - Dominantan početak našeg asa. Bez izgubljenog poena i uz dosta sigurnosti prilikom udaraca za prednost na startu.

14.41 - Meč je počeo!

14.29 - Igrači upravo izlaze na teren, krov je, za sada, otvoren jer je kiša prestala da pada.

14.25 - Kao što je i poznato, navijači će biti prisutni na ovogodišnjem turniru. Čini se da su se mnogi uželeli odličnog tenisa. Čak ni kiša neće napraviti problem.

14.18 - Đoković i Drejper do sada se nikada nisu susreli, što je i očekivano s obizrom da je Britancu tek 19 godine, kao i da je zbog specijalne pozivnice ovo njegov prvi grend slem turnir u karijeri.

EPA

14.13 - Novakov meč biće izgleda i prvi duel dana, bar kada je u pitanju muška konkurencija na Vimbldonu, tačnije biće premijerni meč na ovogodišnjem turniru s obzirom da je čitav program na otvorenim terenima pomeren zbog kiše.

14.05 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču prvog kola Vimbldona između Novaka Đokovića i Džeka Drejpera. Uz alo.rs pratite uživo dešanja sa engleske trave.