BESPREKORNI ĐOKOVIĆ! Novak deklasirao Litvanca i plasirao se u osminu finala!
(AP Photo/Christophe Ena)

Novak je u trećem kolu savladao litvanskog tenisera Rikardasa Berankisa sa 6:1, 6:4, 6:1, posle jednog sata i 34 minuta igre.

Bio je ovo čas tenisa u režiji Đokovića.

Prvi set je trajao svega 26 minuta, a Novak je izgubio samo jedan gem.

Bekhend mu je funkcionisao besprekorno i Berankis je bio potpuno nemoćan.

U drugom setu je Litvanac podigao nivo igre, međutim, i taj deo igre je Novak rutinski dobio pošto je došao do brejka u petom gemu. Bio je siguran na svoj servis i vrlo brzo poveo sa 2:0.

Treći set je nalikovao prvom. Crtao je Đoković po terenu, napravio tri brejka, dok je bio siguran na svoj servis i lako došao do trijumfa.

Berankis nije imao nijednu brejk loptu, što dovoljno govori da je Đokoviću i servi funkcionisao na zavidnom nivou.

Novakov protivnik u osmini finala biće mladi italijanski teniser Lorenco Museti.

ĐOKOVIĆ - BERANKIS (6:1, 6:4, 6:1)

Treći set:

6:1 - Kraaaaj! Već u ovom gemu Novak dolazi do pobede, pošto je napravio treći brejk u ovom setu.

5:1 - Prvi gem na Novakov servis koji se igrao na razliku. Odigrao je Đoković onda fenomenalan volej, pronašao dobar servis i sada je na gem od trijumfa.

4:1 - Izvukao se Berankis. Imao je Đoković brejk loptu, ali je nije realizovao, pa je tako Litvanac došao do prvog gema u trećem setu.

4:0 - Još jedan siguran gem za Novaka.

3:0 - Breeejk! Autoritativna igra Đokovića kojom dolazi do dva brejka prednosti. Naročito je impresivan bio poen kojim je došao do brejka. Najpre je demonstrirao sjajnu defanzivu, a onda je usledila kontra, da bi poen završio divnim forhendom.

2:0 - Odlični servisi Đokovića uz besprekornu bekhend paralelu za lagan gem.

1:0 - Breeejk! Novak ne staje, dok je Berankis odigrao dosta loš gem i već na startu trećeg seta najbolji teniser sveta ima brejk prednosti.

Drugi set:

6:4 - Novi ubedljiv gem za Đokovića u kojem je izgubio samo jedan poen i tako došao do vođstva od 2:0 u setovima. Ide Novak ka rutinskoj pobedi.

5:4 - Otvorio je Novak gem sjajnim forhend paralelom, ali je Berankis uzeo četiri od narednih pet poena.

5:3 - Uzvraća Novak istom merom i osvaja gem bez izgubljenog poena.

4:3 - Najbolji gem koji je odigrao Berankis od početka meča. Dobio ga je sa nulom.

4:2 - Novak je materijalizovao brejk. Berankis je napravio niz grešaka i Đoković je na dva gema od drugog seta.

EPA-EFE/YOAN VALAT

3:2 - Breeejk! Stiže Novak do brejka u drugom setu. Prvu brejk loptu nije realizovao, jer je Berankis odlično odservirao, ali zato jeste drugu. Zahvaljujući sjajnoj defanzivi dočekao je grešku Litvanca.

2:2 - Novi lagan gem za Đokovića. Bez brejka na startu drugog seta.

1:2 - Malo je opao Novakov nivo igre i Berankis je već sada osvojio više gemova nego što je uradio u celom prvom setu.

1:1 - Novak je već upisao šesti viner bekhendom. Odservirao jedan servis viner i izjednačio u drugom setu.

0:1 - Prvi gem drugog seta dobio je Berankis. Imao je Novak lepu priliku kod 30:30 da dođe do brejk lopte, ali je odigrao dosta loš forhend pasing šot.

Prvi set:

6:1 - Pleše Novak po terenu. Posle samo 26 minuta igre dobija prvi set sa ubedljvih 6:1. Set loptu je realizovao fenomenalnim štop volejom.

5:1 - Konačno se Berankis upisao na semafor. U narednom gemu Novak servira za set.

5:0 - Nastavlja Đoković sa odličnom igrom. Osvojio je pet gemova u nizu posle samo 18 minuta igre.

4:0 - Dupli breeejk! Poigrava se Novak sa Berankisom. Bekhend mu funkcioniše besprekorno. Ponovo je bekhend paralelom došao do brejka i veoma je blizu osvajanja prvog seta.

3:0 - Potvrđen brejk. Novak je u ovom gemu izgubio samo jedan poen i na najbolji način započeo meč.

2:0 - Breeejk! Odličan početak Đokovića koji stiže do ranog brejka. Novak je već odigrao tri drop šota, jednom je došao do poena, dok je dva puta napravio grešku tim udarcem. Iskoristio je prvu brejk loptu pogodivši viner po bekhend paraleli.

1:0 - Dobija Novak uvodni gem na svoj servis bez većih problema.

14.14 - Novak saznao ime potencijalnog rivala u narednoj fazi turnira. Reč je o Lorencu Musetiju koji je u pet setova pobedio Marka Čekinata.

14.08 - Igraču su izašli na teren i počeli sa zagrevanjem.

13.59 - Pobednik ovog duela u osmini finala se sastaje sa boljim iz meča Marko Čekinato - Lorenco Museti.

13.55 - Đoković je do treće runde došao bez izgubljenog seta pobedivši Tenisa Sandgrena i Pabla Kuevasa. Sa druge strane, Berankis je sa po 3:1 pobedio Iga Umbera i Džejmsa Dakvorta.

13.52 - Novak i Berankis su se sastali tri puta i sva tri duela dobio je Đoković maksimalnim rezultatom, poslednji put prošle godine u drugom kolu upravo Rolan Garosa.

13.48 - Berankis često trenira u Beogradu i veoma dobrim je odnosima sa srpskim teniserima.

13.45 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču trećeg kola Rolan Garosa. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Pariza.