SUROVI NADAL! Rafa demolirao domaćeg tenisera i poslao poruku Đokoviću
EPA-EFE/YOAN VALAT

Nadal je u drugoj rundi pobedio Francuza Rišara Gaskea sa 6:0, 7:5, 6:2, posle dva sata i 16 minuta igre.

Još jednom je Nadal pokazao da je u odličnoj formi i svojim rivalima je poslao jasnu poruku.

Svega 24 minuta trebalo je Nadalu da dobije početni set popularnim "krompirom", 6:0.

Drugi set je bio neizvesniji. Odlično ga je Rafa otvorio i poveo sa 4:1, ali je Gaske uspeo da se vrati i izjednači na 5:5. Ipak, rekorder po broju titula na Rolan Garosu vrlo brzo stiže do novog brejka i dobija drugi set sa 7:5.

Igrao je dobro Gaske i u trećem setu, odlično se držao sve do sredine tog dela igre kada je Rafa konačno u šestom gemu uspeo da ga slomi i napravi brejk za 4:2.

Dobio je i naredna dva gema, iskoristio drugu meč loptu i tako završio posao.

Nadal će u trećem kolu igrati sa Britancem Kameronom Norijem koji je bio bolji od Lojda Herisa iz Južne Afrike i četiri seta.