SENZACIJA! Nemac razbio Nadala usred Madrida
EPA-EFE/RODRIGO JIMENEZ

Nemački teniser Aleksandar Zverev pobedio je Rafaela Nadala 6:4, 6:4, posle jednog sata i 47 minuta igre i tako se plasirao u polufinale mastersa u Madridu.

Ovo je treća uzastopna pobeda Zvereva protiv Rafe i to bez izgubljenog seta, a prva na šljaci.

Nemac je odigrao odličan meč, dok je sa druge strane drugi reket sveta bio daleko ispod svog nivoa.

Nadal je napravio brejk u prvom setu i poveo sa 4:2, ali od tog momenta je usledio neshvatljiv pad u njegovoj igri. Prošlogodišnji finalista US opena je osvojio četiri gema u nizu i dobio prvi set.

U drugom setu je viđen samo jedan brejk, a napravio ga je Zverev u petom gemu. Nije prepustio Nadalu više nijednu brejk priliku i tako izborio polufinale mastersa u prestonici Španije.

Rival Zverevu u borbi za finale biće Austrijanac Dominik Tim, koji je posle preokreta bio bolji od Amerikanca Džona Iznera