Srbija - Grčka
twitter.com/HellenicBF

Srbija - Grčka, Foto: twitter.com/HellenicBF

Hvala vam što ste pratili tekstualni prenos meča Grčka - Srbija na portalu Alo!

5' Gudurić je fauliran pri šutu za tri poena, ide na liniju slobodnih bacanja. Fantastičan je Marko pogađa sva tri bacanja 85:80! KRAJJJJJJ! SRBIJA JE POBEDILA GRČKU I OSVOJILA AKROPOLIS KUP!

4' Burusis smanjuje sa penala na 80:78. Bogdanović je siguran takođe sa linije slobodnih bacanja 82:78

2' TROJKAAAAAA BJELICAAAAA 80:75 ZA SRBIJU!

1' Gudurić je precizan sa penala, ali Kalates pogađa trojku za prednost Grčke. Bogdan uzvraća udarac 77:75 vodi Srbija

PRODUŽETAK:

10' TROJKAAAAAAA BJELICAAAAAA, VRAĆAJU NAŽALOST I GRCI TROJKU 72:67! Janis pogađa sa linije penala 72:69. Vasa Micić je promašio oba slobodna bacanja, a Tanasis Adetokumbo izjednačio trojkom na 72:72! Bogdanović nije uspeo da pogodi u poslednjem napadu, ko će pobediti biće poznato posle produžetka!

9'  Bjelica za Milutnova 69:64 ulazimo u poslednji minut!

8' BOGDANOOVIIIIIĆĆĆĆĆ NOVA TRROJKAAAA 67:63!

7' BOGDANOVIIIIIIĆĆĆĆĆ ZA TRIIIIIII , BJELICAAAA ZA DVAAA, SRBIJA VODIIIIII 64:63!

6' Vratila se Srbija na samo dva poena zaostatka 61:59, Kalates za 63:59

2' TROJKAAAAA SIMONOVIĆĆĆĆĆĆĆ 59:55, Janis postiže koš 61:55

1' Prve poene u poslednjoj četvrtini postiže Printezis

ČETVRTA ČETVRTINA:

Grčka - Srbija Akropolis kup 2019

Grčka - Srbija Akropolis kup 2019, Foto: twitter.com/HellenicBF

10' Sve je otvoreno pred poslednju četvrtinu, Grčka i dalje vodi, Srbija drži korak 57:52.

9' Tanasis Adetokumbo postiže trojku 57:52 za Grčku

8' Dobar je Raduljica pod košem, poentira sa linije penala i smanjuje na 54:52

7' Grčka ne ispušta prednost i dalje, bore se naši momci ali za sada ne uspevaju da preokrenu. Micić postiže trojku i smanjuje na 54:50

5' BJELICAAAAAAA u seriji 5:0 za smanjenje rezultata, tajm aut Grčka

4' TROJKAAAAA za nadu Bogadnović smanjuje, ali odmah Janis vraća trojku 48:38

3' Birčević je nervozan i loš u odbrani, a Janis donosi dvocifrenu prednost Grčkoj 45:35

2' Burusis pogađa trojku za 42:35

1' Burusis pravi faul i šalje Milutinova na liniju za slobodna bacanja koji beleži polovičan učinak 38:32. Milutinov nastavlja da pogađa 2+1, Srbija smanjuje na 38:35

TREĆA ČETVRTINA:

10' Završeno je prvo poluvreme u Atini. Srbija za sada nije na nivou partija od prethodna dva dana 38:31 za Grčku

9' Tanasis Adetokumbo vodi Grčku na +9, ali je Srbija sa dva uzastopna pogotka u napadu smanjila na 36:31

7' Tanasis Adetokumbo je precizan sa linije slobodnih bacanja Grčka ponovo ima +8, novi tajm - aut traži Đorđević. Atineu se odmah uhvatio za koleno u sledećem napadu i za njega je ova utakmica završena. Milutinov zakucava i smanjuje na 31:25.

5' Jović lepo prodire, smanjuje prednost Grčke na 27:23. Sada domaći selektor traži minut odmora

3' Srbija četiri minuta nije postigla poen

1' Burusis pogađa tri poena na startu drugog perioda, a zatim još jedna trojka za Grčku 25:17. Mora da reaguje selektor Srbije Aleksandar Đorđević traži minut odmora

DRUGA ČETVRTINA:

10' Završena je prva četvrtina, Grčka je bolja trenutno, Srbija drži priključak 19:17 za domaći sastav

9' Vasa Mićić smanjuje rezultat, ali nažalost Tanasis Adetokumbo postiže tri poena

8' Tajm aut pri rezultatu 16:13 za Grčku

6' Adetokumbo strašno zakucava preko Bogdanovića za prednost Grka 14:10. Revanširao se i naš reprezentativac 14:13

4'  TROJKAAAAAA Bjelica preokrenula je Srbija, ali je Grčka odmah izjednačila 10:10

3' Janis Adetokumbo pogađa trojku, a Kalates za 2, prednost za domaćina

2' TROJKAAAAAAAA Pogađa slavljenik Bogdan Bogdanović 3:3

1' Simonović promašuje, a Kalates je precizan za tri poena tako da Grčka dolazi do prednosti na startu meča

Prva petorka Srbije: SIMONOVIĆ, BOGDANOVIĆ, BJELICA, MILUTINOV, JOVIĆ

PRVA ČETVRTINA:

DOBRODOŠLI NA TEKSTUALNI PRENOS UTAKMICE AKROPOLIS KUPA GRČKA - SRBIJA

Meč koji u Atini ljubitelji košarke sa nestrpljenjem očekuju. Hala je rasprodata, očekuje se velika podrška domaćem timu koji će predvođen Janisom Adetokumbom pokušati da savlada izabranike Aleksandra Đorđevića.

Srbija je u Atinu otputovala bez Teodosića i Lučića, a u međuvremenu je sa spiska otpao i Dragana Milosavljevića koji sigurno zbog povrede neće učestvovati na Mundobasketu u Kini. Đorđević je odlučio da na ovom meču odmori Nikolu Jokića.

Danas u timu Srbije imamo i jednog slavljenika pošto je Bogdanu Bogdanoviću rođendan, tako da verujemo da će ga saigrači obradovati pobedom. Srbija je u prva dva kola lako savladala Tursku i Italiju, dok je i Grčka zabeležila dva trijumfa tako da će pobednik večerašnjeg duela ujedno biti i pobednik ovogodišnjeg Akropolis kupa.