Košarka Srbija - Turska
twitter.com/HellenicBF

Košarka Srbija - Turska , Foto: twitter.com/HellenicBF

Hvala vam što ste pratili tekstualni prenos meča Srbija - Turska na portalu Alo!

10' Bez većih problema Srbija je stigla do prve pobede na ovogodišnjem Akropolis kupu protiv Turske 87:72!

7' Korkmaz trojkom želi da ublaži poraz Turske 81:64, pogađa i Ugurlu za tri 81:67

4' Raduljica ponovo upisuje poene za velikih + 20 za Srbiju, a onda strašno ZAKUCAVANJE RADULJICE! 78:56!

2' Mahmutoglu je precizan za Tursku, a Jović sjajno prodire i poentira na drugoj strani 74:56

1' Prvi poen u poslednjoj četvrtini postiže Miroslav Raduljica sa linije penala 72:54

ČETVRTA ČETVRTINA:

10' SIMONOVIIIĆĆĆĆĆ nova trojka 71:54 za kraj fantastične treće četvrtine

8' Erden se tek sada upisuje u strelce 66:51

6' GUDURIĆĆĆĆĆĆ JE SAM, NOVA TROJKAAA SRBIJE. JOKIĆ POSTIŽE SVOJ DESETI POEN, TAJM - AUT TRAŽI TRENER TURSKE 64:47 VODI SRBIJA

5' TROJKAAAA Sada se raspucao Birčević 59:42

4' Nema kraja seriji Srbije Bogdanović 2+1 za ubedljivih 56:40

3' Serija Srbije 6:0, pogodili su Milosavljević, Micić i Bogdanović pa je tako naš tim povećao prednost na 53:40

1' TROJKAAAAAAAA Birčević otvara sjajno drugo poluvreme 47:36

U svakom segmentu igre Srbija je bila bolja u prvom poluvremenu. Imamo prednost u skokovima 19:16, a u asistencijama 13:6.

TREĆA ČETVRTINA:

10' Jokić je najbolji u reketu 44:33. Osman je pogodio i smanjio prednost i pogodio sa linije penala za kraj prvog poluvremena 44:36 za Srbiju

9' Trojkaaaa Bjelicaaaaa vraća dvocifrenu prednost našem timu 42:30

8' Turska pokušava da se vrati, Iljasova smanjuje prednost na 39:30, tajm - aut

5' BOGDANOOOVVIIIIIIIIĆĆĆ u seriji, dve uzastopne trojke 37:24 za Srbiju

4' Još jedna odlična kontra Srbije 31:23. Novi tajm - aut

3' Turska je u seriji 5:0 koju krađom i poenima prekida Gudurić 29:23

1' Marjanović ponovo prvi pogađa i u drugoj četvrtini 27:18

DRUGA ČETVRTINA:

10' JOOOKIIIĆĆĆ je ušao u seriju 23:16. Micić do Bjelice 25:16. Pogađaju i igrači Turske 25:18. Kraj prve četvrtine.

9' Još jedna trojka za Tursku 19:16. Uzvraća na drugoj strani Jokić za prednost Srbije 21:16.

8' Osman je siguran sa linije penala, smanju je prednost na 17:10. Iljasova pogađa trojku, Aleksandar Đorđević reaguje traži tajm - aut.

6' TROJKAAAAAAAA Birčević za dvocifrenu prednost Srbije 15:5

5' Poenima Birčevića i Bogdanovića, naša reprezentacija povećava prednost na 12:5. Prvi tajm - aut na utakmici

2' Srbija bolje otvara urakmicu vodi 8:2, četiri poena postigao je Marjanović

1' Prve poene na utakmici postigao je Marjanović 2:0 za Srbiju

PRVA ČETVRTINA:

Startna petorka Srbije: Simonović, Bogdanović, Birčević, jokić, Marjanović

DOBRODOŠLI NA TEKSTUALNI PRENOS UTAKMICE AKROPOLIS KUPA SRBIJA - TURSKA

Posle dva duela sa Litvancima u kojima su zabeležene dve pobede, naše košarkaše očekuje još jedna važna provera pred Svetsko prvenstvo u Kini. U pitanju je Akropolis Kup u Atini, na kojem će Srbija odigrati tri utakmice, a prvi rival je Turska. Srbija je u Atinu otputovala bez Teodosića i Lučića, a pored Srbije i Turske na ovom turniru još igraju Italija i Grčka.