Donovan Mičel
FIBA

FIBA

Donovan Mičel, Foto: FIBA

Košarkaška reprezentacija SAD pobedila je Poljsku rezultatom 87:74 i završili su takmičenje na sedmom mestu na Svetskom prvenstvu.

Poljska je ostala bez još jednog iznenađenja, ali nije pokvarila fenomenalan utisak koji je ostavila u Kini.

Amerikanci su bili znatno bolji u prvom poluvremenu i dominirali u prvih 20 minuta. Šut ih je išao, pogađali su trojke, a poene su timski "podelili".

Poljaci su rešili da se ne predaju i da daju sve od sebe u poslednjem meču na turniru i to se videlo. Krajem treće i početkom poslednje deonice uspevali su da dođu do jednocifrenog rezultatskog minusa, ali ništa više od toga.

TIm Grega Popoviča je održavao prednost tokom celog meča, osim u jednoj situaciji tokom poslednje deonice kada su Poljaci stigli do 70:63 nakon 2+1 Kuliga.

Odmah u narednom napadu Braun pogađa trojku, potom Heris pogađa za dva kada je utakmica i prelomljena na pet minuta do kraja.

Najefikasniji u redovima ekipe Grega Popoviča bio je Mičel sa 16 poena i 10 asistencija, 14 je dodao Heris, 13 je imao Midlton. Ponitka je bio najbolji kod Poljaka sa 18 poena, Vačinski je dodao 17.