Litvanija - Srbija
instagram.com/krepsinionamai

Litvanija - Srbija, Foto: instagram.com/krepsinionamai

Hvala vam što ste pratili tekstualni prenos meča Litvanija - Srbija na portalu Alo!

10' Bogdanović je siguran sa linije slobodnih bacanja 93:89, tajm aut traži selektor Litvanije. Grigonis pogađa za 93:91. U sledećem napadu pogađa igrač utakmice Bogdan Bogdanović i donosi pobedu Srbiji 95:91.

9' Rezultatska klackalica na dva minuta do kraja susreta 89:88 za Litvaniju. Marko Simonoviććććććć za triiiiiii 91:89 za Srbiju

6' TROJKAAAAAAA Bogdanovićććććć ponovo vodi Srbija 82:80

5' Bjelica prodire i dodaje Jokiću koji pogadja, smanjuje rezultat na 80:79

4' Dugo je stajao na semaforu rezulat 76:72, a onda je usledila prvo trojka Kuzminskasa za 79:72, ali je Bjelica svojom novom trojkom smanjio na 79:75

2' Bjelicaaaaa za triiiii 76:72 za Litvaniju

1' Grigonis pogađa za tri poena i povećava prednost domaćeg sastava 74:69

ČETVRTA ČETVRTINA:

10' Simonović je precizan sa penala za nerešen rezultat 69:69. Grigonis je isto precizan 71:69. Micić nije precizan tako da Litvanija ulazi u poslednju četvrtinu sa +2.

View this post on Instagram

Du galingi @jvalanciunas dėjimai trečiajame kėlinyje! ? #mesuzlietuva #lietuvagotgame

A post shared by Lietuvos krepšinio federacija (@krepsinionamai) on Aug 12, 2019 at 11:34am PDT

9' Jankunis je pogodio trojku i potpuno vratio Litvaniju u život 62:61. Kalnietis se raspucao i preokrenuo rezultat

7' Jokić ne pogađa za tri, ali je zato u sledećem napadu siguran Jović 60:56 vodi Srbija

5' TROJKAAAAAA Bogdanović rešeta 54:49 za Srbiju

4' Tandem snova Jokić za Bogdanovića 51:46

3' Litvanija je u seriji pogađa Seibutis, ali je na drugoj strani precizan Bogdanović 49:43 za Srbiju

2' Litvanija je bolja u skokovima 18:13, ali joj to za sada ništa ne pomaže. Valančiunas se sjajno snalazi pod našim košem 47:39

1' Raduljica pogađa, Srbija stiže do dvocifrene prednosti 47:37

TREĆA ČETVRTINA:

10' Miciććććććć trojkom stavlja tačku na prvo poluvreme 45:37

9' Rafali Bogdanovića za + 8 za naš tim 40:32

8' Bogdanoviććććććććć za triiiii 37:32 za Srbiju

7' Jokić je precizan sa linije penala. Srbija konačno vodi 32:30

6' Revija slobodnih bacanja u Kaunasu. Valančiunas i Gudurić su precizni pa je rezultat i dalje nerešen 30:30

5' Simonović je sjajno pogodio za dva poena. Na tajm aut se odlazi sa nerešenim rezultatom 28:28

3' NOVA TROJKAAAAAAAA SRBIJE Nemanja Bjelica izjednačuje 26:26

1' TROJKAAAAAAA Jović pogađa i smanjuje prednost 24:23

DRUGA ČETVRTINA:

10' Sabonis donosi prednost Litvaniji 22:20. Jović ne pogađa za dva poena, a Simonović dobija tehničku grešku. Litvanija ne pogađa poslednji napad tako da posle prvih 10 minuta utakmice Litvanija vodi 22:20.

Galingas Domanto Sabonio dėjimas pirmajame kėlinyje! ? #mesuzlietuva #lietuvagotgame

8' Srbija hvata priključak i prilazi na dva poena zaostatka 20:18, novi tajm aut. Simonović je siguran sa linije slobodnih bacanja za izjednačenje 20:20

7' Trojka Bogdanovića primorala je selektora Litvanije da zatraži tajm aut 20:16

5' Litvanski NBA tandem Sabonis - Valančiunas je nezadrživ na startu meča 11:6 za Litvaniju. Prvi tajm aut na utakmici zatražio je selektor Srbije Aleksandar Đorđević. Posle odmora prva trojka za Srbiju koju je pogodio Milosavljević

3' Valančiunas postiže prvu trojku na utakmici za prednost Litvanije 7:4

1' Prve poene na utakmici postiže Bogdanović 2:0 za Srbiju, a sa druge strane Valančijunas je precizan sa penala za 2:2

PRVA ČETVRTINA:

DOBRO VEČE. DOBRODOŠLI NA TEKSTUALNI PRENOS PRIJATELJSKE UTAKMICE LITVANIJA - SRBIJA.

Košarkaška reprezentacija Srbije igra novu pripremnu utakmicu za Svetsko prvenstvo, a kao i u subotu rival našem timu je Litvanija. Ova dva tima godina unazad krasi veliko rivalstvo pa čak i u prijateljskim utakmicama nema kalkulacija.

To se najbolje moglo videti u subotu uveče kada je u Beogradu, Srbija posle preokreta savladala Litvaniju 72:68. Srbiju su do pobede u Beogradu predvodili Bogdan Bogdanović sa 18, Nemanja Bjelica sa 15 i Nikola Jokić sa 13 poena.

Srbija je u međuvremenu ostala bez Miloša Teodosića koji je obnovio povredu stopala tako da je on sada pod zankom pitanja kada je reć o odlasku na Mundobasketu u Kini.