PARTIZAN ZADAO PRVI UDARAC "KRALJU" Panter pogodio u poslednjem sekundu za pobedu crno-belih u Madridu (VIDEO)

Partizan je poveo u četvrtfinalnoj seriji koja se igra na tri pobede. Crno-beli su do trijumfa stigli trojkom Kevina Pantera u poslednjoj sekundi meča.

Košarkaši Partizana bolje su ušli u meč, a "crno-beli" su u petom minutu stekli prednost od 14:6 pre svega poenima Smailagića, koji je postigao tri trojke u ovom periodu. Gosti su imali i 17:10, ali je Real serijom 10:2 u finišu prve četvrtine poveo 20:19. Prva četvrtina je završena rezultatom 22:22.

Košarkaši Reala su iskoristili greške igrača Partizana i na startu druge četvrtine poveli 30:22. Usledila je serija gostiju od 11:2 za prednost od 33:32. Ekipe su se potom smenjivale u vođstvu, a Partizan je na 70 sekundi pre kraja prvog poluvremena poveo 46:39. Real je smanjio prednost u finišu prvog dela meča, koji je završen vođstvom Partizana 48:44.

Partizan je u 23. minutu imao prednost od 55:48. Međutim, usledila je nova serija Reala od 8:0 za vođstvo domaćeg tima 56:55. Ekipe su se potom smenjivale u vođstvu, a Real je u poslednju četvrtinu ušao sa vođstvom 64:63. Real je poslednji deo meča otvorio trojkom Muse, a domaći su potom održavali prednost od tri do pet poena.

Na pet i po minuta pre kraja meča bilo je 77:70 za domaći tim. Partizan je smanjio na 77:75, a onda su gosti propustili nekoliko prilika da stignu do izjednačenja. Panter je pogodio trojku uz faul za izjednačenje, 80:80, a onda  je iskoristio dodatno slobodno bacanje i doneo prednost Partizanu, 81:80.

Usledila je neizvesna završnica. Džanan Musa je 21 sekundu pre kraja izjednačio na 86:86, a onda je sa linije slobodnih bacanja doneo vođstvo Realu 87:86. Partizan je posle tajm-auta krenuo u napad, a Panter je pogodio trojku na 0,4 sekundi pre kraja. Usledila je velika radost košarkaša Partizana, koji su poveli 1:0 u seriji.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Panter, koji je postigao 26 poena. U timu Reala najbolji je bio Gabrijel Dek sa 24 poena.

Druga utakmica između Reala i Partizana na programu je u četvrtak u Madridu od 20.45 sati.

Treći meč će biti odigran drugog maja u Beogradu od 20.30 časova, a eventualni četvrti dva dana kasnije takođe u Beogradu. Eventualna majstorica je na programu devetog maja u Madridu.

REAL MADRID - PARTIZAN 87:89 (22:22, 22:26, 20:15, 23:26)

Hala: ViZink centar (Madrid)

REAL MADRID: Vilijams Gos 6, Kozer 3 , Rendolf 3, Fernandez 2, Hanga 5, Hezonja 8, Rodrigez, Dek 21, Tavares 12 , Ljulj, Jabusele 14, Musa 10.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 13, Avramović 8, Panter 26, Smailagić 11, Papapetru, Egzum 11, Naneli 2, Lesor 11, Trifunović 1, Anđušić, Madar 6.

40. minut - PANTER ZA TRI! Partizan pred pobedom!

40. minut - Panter sa dva penala donosi prednost Partizanu. Još 34 sekunde do kraja. Onda Dek pogađa uz faul. Siguran i sa penala Argentinac. Real vodi 87:86 na 21 sekund do kraja.

39. minut - Panter pogađa trojku uz faul! Pogodio je i dodatno bacanje i crno-beli vode na dva minuta do kraja! Fernandez vraća prednost domaćinu sa dva penala, a onda Egzum uz faul! Pogađa i dodatno za 82:84. Gos poravnava.

38. minut - Dek se snalazi i dolazi do svog 21. poena. Panter sa dva penala vraća na "minus dva".

37. minut - Avramović za tri! Partizan se vraća u igru!

35. minut - Dva penala Lesora za prekid serija domaćih - 77:72.

34. minut - Dek se raspucao u poslednjoj deonici, a onda Musa sa dva penala povećava prednost Reala na pet razlike.

33. minut - Dek na jednoj, pa Lesor na drugoj strani.

32. minut - Madar ponovo za tri - 67:66. Dek uzvraća sa dva penala. Nakon toga Lesor zakucava.

31. minut - Poslednja deonica počinje trojkom Muse.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Musa fauliran na šutu za tri poena. Pogodio je sva dva bacanja i sada je 62:63. Dek sa dva penala nakon toga vraća prednost Realu.

28. minut - Madar za tri! Musa pogađa dvojku i opet je nerešeno.

26. minut - Hozer iz velike udaljenosti pogađa trojku i posle dužeg vreman donosi prednost Realu.

25. minut - Odgovara trojkom Zek Rendolf.

24. minut - Ledej uz faul! Pogađa i dodatno bacanje za "plus sedam".

23. minut - Avramović najbrži u kontri za dva poena Partizana.

22. minut - Tavares ponovo za dva - 48:50.

21. minut - Tavares na jednoj, pa Smailagić na drugoj strani.

20. minut - Dva skoka u napadu za Rael i onda trojka Jabuselea - 42:46.

19. minut - Dva penala Pantera i "plus pet" za Partizan.

18. minut - Panter za tri! Crno-beli su ubacili četiri trojke u dva minuta!

17. minut - Tavares za dva, pa trojka Egzuma! Sedma trojka Partizana!

16. minut - Panter za tri! Partizan ponovo vodi, serija 2:11, ali Hezonja sa devet metara uzvraća, pa onda ponovo Panter za tri!

15. minut - Tavares na jednoj, pa Ledej na drugoj strani.

14. minut - Lesor zakucava! Sada Partizan u seriju 6:0!

13. minut - Prekida seriju Ledej poenima sa distance.

12. minut - Hanga lagano poentira i sada je već 8:0 samo u drugoj deonici.

11. minut - Za manje od 60 sekundi serija 6:0 domaćih i sada je 28:22.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Naneli na jednoj, pa Jabusele na drugoj strani za prednost Reala, a onda Egzum jednim bacanjem zatvara nerešenim rezultatom prvu četvrtinu.

9. minut - Serija domaćih 10:2 i poenima Jabuselea vodi Real po prvi put na meču.

8. minut - Tavares zakucava i smanjuje zaostatak na tri poena.

7. minut - Dva brza poena Deka, a onda odgovara Lesor lakim poenima - 14:19.

6. minut - Gabijel Dek lagano poentira, a onda Avramović za tri! Partizan je već ubacio četiri trojke.

5. minut - Treća trojka Smailagića! Tavares poentira ispod obruča na drugoj strani.

3. minut - Hezona odgovara trojkom - 5:6, ali Smailagić ponovo za tri! Odličan početak meča za Partizanovog centra.

2. minut - Prve poene za Real upisuje Tavares sa penala, a onda Smailagić odgovara trojkom.

1. minut - Meč počinje jednim poenom Uroša Trifunovića sa slobodnog bacanja. Nakon toga Ledej se odlično snalazi i donosi nove poene gostima.