PREKO DRAME DO PRVOG MESTA Partizan se kockao u Podgorici, Panter sa penala na dve sekunde do kraja doneo pobedu

Budućnost je na samom startu meča imala plus četiri, ali su gosti zatim zaigrali bolje, preokrenuli do kraja prve deonice, a onda u finišu druge imali i velikih plus 14 (41:27).

Partizan je drastičnim padom u igri ispod oba obruča dozvolio domaćinu da se u potpunosti vrati u meč sredinom treće deonice i priđe na minus dva (51:53).

Početkom četvrte četvrtine trojkom Erika Grina Budućnost je došla do prvog vođstva posle prve četvrtine (63:62). Posle tri promašena bacanja Matijasa Lesora Budućnost je povela 66:64, ali je Zek Ledej trojkom vratio prednost crno-belima.

Trojkom Kevina Pantera Partizan je na dva minuta pre kraja stigao do plus četiri (74:70), a delovalo je da je meč trojkom na minut pre kraja prelomio Ledej (79:72).

Međutim, upravo je Ledej napravio nesportsku ličnu grešku na 39 sekundi do kraja, što je domaćinu omogućilo da dođe na 78:79. Trojkom uz faul Erik Grin je sa četiri poena iz napada doneo izjednačenje (82:82) na tri sekunde pre kraja. Panter je iskoristio jedno od dva bacanja dve sekunde pre kraja i tako doneo Partizanu veliku pobedu.

Kod Partizana je najefikasniji bio Panter sa 14 poena, Lesor je dodao 13, Ledej 12, a Joanis Papapetru 11. Ubedljivo najefikasniji igrač meča bio je Erik Grin sa 31 poenom, a za Budućnost je 12 dao Tre Bel-Hejns, devet Alfa Kaba, a po osam Petar Popović Edin Atić.

Partizan je sezonu okončao skorom 24-2 i obezbedio prednost domaćeg terena do kraja doigravanja, a u plej-ofu će startovati protiv podgoričkog SC Derbija, dok će Budućnost kao trećeplasirana u četvrtfinalu plej-ofa igrati protiv Mege. Plej-of startuje sledećeg vikenda.

BUDUĆNOST - PARTIZAN 82:83 (15:19, 16:22, 25:18, 26:24)

Hala: Morača

BUDUĆNOST: Rejnolds, Bel-Hejs 12, Šehović, Atić 8, Kaba 9, Lazić 1, O'Brajen 4, Jagodić Kuridža 5, Drobnjak 2, Popović 8, Grin 21, Kamenjaš 2.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 11 , Avramović 8, Panter 13, Smailagić 8, Papapetru 11, Egzum 5, Naneli 2, Lesor 11, Trifunović 6, Anđušić, Madar 4.

40. minut - Trojka Ledeja za velikih "plus sedam". Grin je uspeo da odgovori. Nakon toga Ledej pravi nesportski faul. Grin pogađa jedno od dva bacanja, a onda isti igrač poentira za "minus jeda". Lesor pogađa uz faul, ali promašuje dodatno bacanja, a onda Grin sa devet metara uz faul! Pogodio je i dodatno bacanje za nerešen rezultat na tri sekunde do kraja!

39. minut - Poeni Popovića, a onda jako loš faul Kabe na pola terena i lagani poeni Pantera sa penala.

38. minut - Bel-Hejs najbrži u kontri, a onda trojka Pantera. Jako bitni poeni za Partizan preko tri igrača.

37. minut - Panter iz teške pozicije za dva.

36. minut - Lesor na jednoj, pa Bel-Hejs na drugoj strani. Partizan ima poen prednosti.

35. minut - Popović na jednoj, pa Ledej na drugoj strani za tri.

34. minut - Lesor u dva navrata polovičan sa penala i ponovo Partizan ima prednost.

33. minut - Ponovo Grin pogađa trojku i prvi put od prve četvrtine Budućnost vodi.

32. minut - Grin za tri - 60:61.

31. minut - Jagodić Kuridža pogađa jedno, a Avramović oba penala na drugoj strani.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Popović za tri, a onda dva penala Papapetrua. Bel Hejs zatvara poenima treću deonicu.

29. minut - Pogađa Egzum dva penala i povećava prednost Partizana, a nakon toga Avramović najbrži u kontri.

28. minut - Grin za dva - 51:53.

27. minut - Panter za tri! Prekida seriju domaćih kapiten Parizana.

26. minut - Grin fauliran na šutu za tri poena. Pogodio je sva tri bacanja - 47:50.

25. minut - Dobra rola Kabe koji poentira uz faul. Siguran i sa dodatnog bacanja.

24. minut - Kaba lagano zakucava i smanjuje zaostatak na devet poena.

23. minut - Trifunović za tri - 37:48.

22. minut - Avramović lagano poentira, a onda Kaba i Drobnjak uzvraćaju i opet je 10 razlike.

21. minut - Poenima Lesora počinje drugo poluvreme.

19. minut - Zakucavanje Smailagića posle alej-ap pasa Nanelija za "plus 14". Uspeva Grin da odgovori i smanji zaostatak na 10 poena.

18. minut - Madar za dva! Partizanova prednost ozbiljno raste u ovim momentima.

17. minut - Madar pogađa oba penala i po prvi put Partizan ima dvocifrenu prednost.

16. minut - Papapetru za tri - 20:28.

15. minut - Atić uz faul vraća svoj tim u igru. Pogodio je i dodatno bacanje.

14. minut - Smailagić za dva i najvećih "plus osam" za goste.

13. minut - Smailagić sa distance za dva - 17:23.

12. minut - Ledej otvara drugu deonicu zakucavanjem nakon ofanzivnog skoka. Odgovara Marko Jagodić Kuridža.

PRVA ČETVRTINA:

9. minut - Lesor za dva i nešto osetniju prednost crno-belih.

8. minut - Egzum za tri! Partizan ponovo u prednosti.

6. minut - Ledej za tri, a onda Atić odgovara - 11:11.

5. minut - Bel-Hejs za dva i "plus tri" domaćih, ali Panter trojkom donosi izjednačenje.

4. minut - Uroš Trifunović za tri - 6:5.

3. minut - Prvi poeni za Partizan stižu preko Alekse Avramovića koji pogađa uz faul, ali promašuje dodatno bacanje. Kaba uzvraća zakucavanjem na drugoj strani.

2. minut - Atić od tablu za 4:0.

1. minut - Poenima Erika Grina počinje utakmica u "Morači":