PARTIZAN SKINUO KRUNU KRALJU, BRUTALNA IGRA ZA TOP 8 Crno-beli u paklu "Arene" oborili rekord Evrolige po poseti, pobedili Real i napravili džinovski korak ka plej-ofu

Više puta tokom ove sezone košarkaši Partizana su pokazali da kod kuće mogu da pobede apsolutno svakog, čak i kada je rival favorit na papiru, to u Areni jednostavno ne važi!

Večeras, u paklu Arene, izabranici Željka Obradovića pobedili su Real Madrid rezultatom 104:90 u okviru 32. kola Evrolige.

PARTIZAN SKINUO KRUNU KRALJU, BRUTALNA IGRA ZA TOP 8 Crno-beli u paklu

Navijači Partizana poznati su svuda u svetu kao "autori" najboljih atmosfera, a to su večeras potvrdili i po ko zna koji put. Noćas je u beogradskoj "Štark Areni" oboren novi rekord, pošto je čak 20.068 navijača došlo da bodri crno-bele u meču od ogromne važnosti!

Znali su crno-beli da bi eventualnom pobedom nad Realom ostvarili ogroman, možda i ključan korak ka TOP 8, a da bi samo jedna pobeda bila dovoljna za veliki uspeh, mnogo toga zavisi i od ostalih rezultata. Parnom valjku je bilo potrebno da pored svoje pobede, Žalgiris izgubi od Valensije, ili Baskonija od Fenerbahčea. Ipak, Žalgiris je večeras slavio, a Baskonija trenutno vodi rezultatom 83:69 protiv Fenerbahčea. Bez obzira na to, šanse Partizana za plasman u osam najboljih su i dalje ogromne!

Partizan - Real Madrid (104:90)

Hala: Štark Arena

Sudije: Karmelo Paterniko, Pjotr Pastusijak, Saulijus Racis

Partizan: Vukčević, Ledej (6), Avramović (5), Panter (16), Smailagić (11), Papapetru (10), Egzum (15), Naneli (14), Lesor (16), Trifunović (4), Anđušić (5), Madar (2)

Real Madrid: Kozer, Fernandez (3), Abalde (2), Hanga (10), Hezonja (17), Rodrigez (3), Dek (17), Poarije (9), Kornelije, Tavares (7) , Endiaje, Musa (22)

Četvrtina četvrtina:

39. minut - Kucanje Matijasa Lesora! Crno-beli razbijaju rivala (102:90)

37. minut - Lesor pogodio bacanje i tako ubacio i 100. poen Partizana! (100:80)

35. minut - Novi poeni Alena Smailagića!

34. minut - Dek hvata loptu, uspeva da pogodi, a onda Smailagić ubacuje važnu trojku! (89:76)

33. minut - U kontri je precizan Dante Egzum (86:74)

32. minut - Ledej pogađa važnu trojku za crno-bele! Ponovo je dvocifrena prednost Partizana! (84:72)

31. minut -  Slobodna bacanja za Daniča Anđušića, uspeo je da realizuje tri (81:72)

29. minut - Anđušić je fauliran za tri poena, ali je pogodio dva od tri pokušaja (74:67)

28. minut - Musa je na liniji penala, uspeo je da poentira iz oba pokušaja (70:61)

27. minut - Teška situacija je to bila za Papapetrua! (68:59)

26. minut - Poeni Dantea Egzuma u kontri (64:56)

25. minut - Dek je sada na liniji penala, pogodio je oba slobodna bacanja (59:50)

24. minut - Hezonja je fauliran, imaće dva bacanja, jedno je pogodio (57:46)

22. minut - Papapetru precizan iz ćoška (57:45)

21. minut - Trojka Avramovića, a potom Dek uzvraća istom merom! (55:43)

20. minut - Panter ponovo sa poludistance pogađa, raste prednost crno-belih (49:38)

19. minut - Kucanje Matijasa Lesora! (45:36)

18. minut - Musa na liniji penala, reprezentativac Bosne i Hercegovine je uspeo da pogodi oba (41:36)

17. minut - Panter sa jedne noge, njegov omiljeni potez sa nova dva poena Partizana (37:34)

16. minut - Rudi Fernandez ubacuje važnu trojku, pa su tako Madriđani smanjili na -1, ponovo Željko traži tajm-aut (35:34)

14. minut - Nastavlja Partizan da pruža sjajan otpor Madriđanima (31:27)

12. minut - Partizan prvi put dolazi do vođstva, ali poenima Deka, nova prednost za Madriđane, ali brzo su crno-beli došli do poena (28:27)

11. minut - Egzum pogađa važnu trojku za domaćina, ne daju crno-beli Realu da se odlepi (24:25)

10. minut - Minimalna prednost za goste na kraju poslednje četvrtine (21:23)

9. minut - Musa polovičan sa linije penala (19:21)

8. minut - Papapetru precizan za dva, crno-beli drže priključak

7. minut - Lesor na polaganju precizan (15:18)

6. minut - Hezonja sa dva poena u kontri dolazi do lakih poena, Željko Obradović mora da zatraži tajm-aut (11:15)

5. minut - Sjajna rola Smailagića, prevario je odbranu Madriđana i došao do novih poena pod obručem (11:11)

4. minut - Smailagić polovičan sa linije penala, a onda ponovo Hanga ubacuje trojku, a onda sjajni Tavares u reketu za 2+1 (9:11)

3. minut - Trifunović pogađa daleku trojku! (6:3)

1. minut - Poeni za Hangu, prva trojka, a onda polovičan sa linije penala Trifunović (3:3)

20.15 - Pred večerašnju utakmicu, trener Parnog valjka Željko Obradović govorio je o vrlo teškom rasporedu:

-Četvrta utakmica u sedam dana. Sigurno nije lako, ali tako je kako je. Znali smo taj raspored, da će biti veoma teško. Išli smo iz utakmice u utakmicu, imali smo dva dana, juče trenirali u nešto lakšem ritmu, a danas smo pokušali da odradimo trening kakav inače radimo pred utakmicu. Još juče smo krenuli da pričamo o Real Madridu, timu koji je u toj poziciji kojoj jeste. Pričati o Real Madridu i svemo onome šta on predstavlja u evropskoj košarci, i šta je ove godine sa ovim rosterom, mislim da nema potrebe. Čeka nas teška utakmica i još jedna prilika da damo sve od sebe i da vidimo da li možemo da odigrmo neke minute bolje nego na prethodnoj utakmici protiv Barselone - rekao je Obradović.

19.40 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 32. kola Evrolige između Partizana i Real Madrida. Uz alo.rs pratite uživo meč iz "Štark arene".