CRNO-BELI KREĆU U ZAVRŠNI POHOD NA TOP 8 Šest utakmica još do kraja, Partizan ide na noge Efesu koji je srušio "kralja"

Crno-beli su uhvatili dobar zalet, s obzirom da su zabeležili pobedu u večitom derbiju u ABA ligi.

U prvom poluvremenu, imala je Zvezda čak i +20 ali je Partizan uspeo to da nadoknadi, odigra vrhunsko drugo poluvreme i upiše važan trijumf.

Ekipa Željka Obradovića sada ima sve u svojim rukama i ima priliku da do kraja regularnog dela ABA lige bude na prvom mestu što bi obezbedilo prednost domaćeg terena u eventualnom finalu protiv Crvene zvezde.

Ali, kada je reč o Evroligi, crno-beli večeras imaju teško gostovanje u Istanbulu ekipi Anadolu Efesa od 18.30 u 29. kolu Evrolige.

Efes je, takođe u naletu. Pobedili su Real kod kuće i sada se ravnopravno i oni bore za plasman u plej-of.

CIBONA U VELIKOM PROBLEMU Napravili senzaciju protiv Zvezde, a sad stupili u štrajk

Partizan, Baskonija, Makabi i Žalgiris imaju po 15 pobeda i 13 poraza, dok Efes ima skor 14:14, dok Virtus i Valensija imaju 13 pobeda i 15 poraza i zaista će im biti teško da uđu u prvih osam.

Kao što znate, Partizan ima strašno paklen raspored do kraja regularnog dela Evrolige.

Slede mu tri meča u "Štark areni" protiv Olimpijakosa (24. mart), Barselone (28. mart) i protiv Reala (31. mart).

Potom, idu na noge Monaku, a u poslednjem kolu čeka ih Panatinaikos u "Areni".

Biće uzbudljivo do kraja, nema sumnje, a prema nekim procenama Partizanu bi možda igrale otprilike još tri pobede za konačni plasman u plej-of, ali dosta toga zavisi kako će i druge ekipe igrati, pre svega konkurenti crno-belih, Baskonija, Žalgiris, Makabi, Efes...