PORAZ CRNO-BELIH NA ŽOCOV ROĐENDAN Partizan poklekao u poslednjoj deonici i ubedljivo izgubio od Milana, predstoji velika borba za Top 8

U Milanu je večeras viđena vrlo čudna utakmica, u momentima je delovalo kao da su dve amaterske ekipe istrčale na parket, i košarkaši Milana i košarkaši Partizana su donosili katastrofalne odluke u napadu, lako su ispadali u odbrani, a ekipe su se redom smenjivale u vođstvu, sve do kraja treće deonice.

Definitvno je i umor činio svoje, pošto je ritam igranja paklen, ali sada, ne treba tražiti izgovore.

Crno-beli su vrlo agresivno ušli u meč, stekli su osetljivu prednost u prvoj deonici, pre svega zahvaljujući Panteru, ali se domaći tim vratio u život u drugoj četvrtini, i od tada smo gledali egal na parketu. Čas je jedan, čas drugi tim vodio.

Nisu bili raspoloženi košarkaši Partizana u napadu, u odbrani su se stvari koliko toliko držale pod kontrolom, ali u napadu pametnih rešenja nije bilo. Šut ih nije služio, čemu svedoči činjenica da su izabranici Željka Obradovića nakon 20 minuta igre postigli svega 29 poena.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Držali su se igrači Parnog valjka u igri sve do kraja treće deonice, kad su košarkaši domaćeg tima krenuli da koriste greške gostiju, šut je proradio, a prednost je rasla, pa je Armani u jednom momentu na početku imao i +16.

Nisu se predavali crno-beli, borila se četa Željka Obradovića do samog kraja, ali ipak do nove pobede u Evroligi se ipak nije moglo.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Bili Beron sa 14 poena, dok je Dejvis završio meč sa 12 poena.

U timu Partizana istakao se Panter sa 15 poena, Eksum je postigao 11, a Lesor 10 poena.

Milano - Partizan (76:62)

Hala: Mediolanum Forum (Milano)

Sudije: Olegs Latiševs, Emilio Peres, Hju Tepenije

Partizan: Vukčević, Ledej (7), Avramović (2), Panter (15), Smailagić (2), Papapetru (3), Egzum, Naneli (10), Lesor (11), Trifunović, Anđušić, Madar

Milano: Dejvis (12), Tomas, Luvavu, Pengos (5), Tonut (4), Meli (9), Beron (14), Nejpir (10), Riči (4), Šilds, Hajns (4), Vojtman (7)

Četvrta četvrtina:

40. minut - Nova trojka Pengosa! Crno-beli pred ubedljivim porazom (74:62)

37. minut - Naneli precizan, ali teška situacija za crno-bele (69:57)

35. minut - Trojka Bilija Berona! (65:51)

34. minut - Egzum precizan sa linije penala, crno-beli u teškoj situaciji (60:51)

32. minut - Bolji početak Armanija u poslednjoj deonici, raste prednost Milana (55:46)

Treća četvrtina:

30. minut - Beron polovičan sa linije penala (49:46)

28. minut - Panter po ko zna koji put prolazi odbranu Milana i sa poludistance ubacuje svoj 15. poen, potom trojka Kevina Pengosa (43:43)

27. minut - Kakav prodor Zeka Ledeja! Neverovatno se ušunjao u reket i doneo crno-belima poene uz dodatno bacanje (38:41)

26. minut - Poentirao je Beron uz dodatno slobodno bacanje, ko je promašio (38:38)

25. minut - Druga trojka Džejmsa Nanelija na meču! (36:38)

22. minut - Asistencija Pantera za Lesora koji zakucava, potom trojka Vojtmana, njegov sedmi poen (35:34)

21. minut - Armani poenima počinje drugo poluvreme, a onda trojka Dantea Egzuma (32:32)

Druga četvrtina:

20. minut - Bili Beron precizan za tri poena, vodi Armani (29:30)

17. minut - Izjednačio je Milano rezultat (25:25)

16. minut - Pengos je nakon asistencija upisao i prvi pogodak (23:25)

15. minut - Kajl Hajns ponovo na asistenciju Pengosa postiže nove poene za Armani (21:25)

14. minut - Prvi poeni na meču i za Papapetrua (19:25)

13. minut - Lagano kucanje za Melija na asistenciju Pengosa (17:23)

12. minut - Vezuje nove poene Ledej, precizan sa poludistance (15:23)

11. minut - Težak je ovo bio napad za Partizan, ali nekako pod košem uspeva da pogodi Zek Ledej, a na drugoj strani pogađa Hajns (15:21)

Prva četvrtina:

10. minut - Riči iz ugla pogađa trojku, vraća se Armani (13:19)

9. minut - Trojka i Džejmsa Nanelija! (8:17)

8. minut - Novi poeni za Matijasa Lesora (6:14)

7. minut - Prva trojka na meču za Armani, potom kucanje Lesora (6:12)

5. minut - Lesor sa linije penala polovičan, u kontri Avramović pogađa, mora da reaguje tajm-autom Mesina (2:10)

4. miunut - Prvi poeni na meču za ekipu Milana, a raspucao se na drugoj strani Panter, svih sedam poena je upisao za Partizan (2:7)

3. minut - Panter pogađa uz faul! Konačno prvi poeni na meču. Realizovao je Kevin i dodatno bacanje (0:3)

20.18 - Podsetimo, Alen Smailagić zbog povrede nije igrao u prvom meču protiv Armanija.

-Mislim da je svima u Evropi jasno da Milano ima tim koji bi se u nekim drugim okolnostima verovatno borio ne samo za plej-of, nego i za prednost domaćeg terena u plej-ofu. Veoma dobra, iskusna ekipa koja je u poslednjih nekoliko nedelja podigla formu i spremno nas čeka sa željom da nastavi niz pobeda. Iako se mnogo toga promenilo u odnosu na prvu utakmicu u Beogradu, videli smo i tada koliko su bili opasni i kako su brzo okrenuli naših +9 i došli do zaslužene pobede. Mi takođe igramo dobro, verujem da ćemo biti spremni da im se na pravi način suprotstavimo. Večeras imamo trening, pripremamo se i želimo da se predstavimo u najboljem svetlu, nadam se ponovo pred velikim brojem naših navijača - istakao je Smailagić.