VALENSIJA OPET KOBNA PO PARTIZAN Crno-beli se samouništili i doživeli bolan poraz
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Tako su crno-beli i drugi put poraženi od Valensije ove sezone i sada imaju skor 9-11, dok su "slepi miševi" upisali pobedu više.

Počeo je dobro Partizan, posebno Kevin Panter. Prvo je pogodio trojku uz dodatno slobodno bacanje za 6:2, a onda još jednu trojku za 11:9.

A, onda kolaps u igri ekipe Željka Obradovića. Valensija je napravila seriju 12:2 i dobila prvu četvrtinu 27:18.

Mnogo grešaka su pravili košarkaši Partizan u odbrani, što su domaći obilato koristili.

Konstatno je Valensija imala dvocifrenu prednost u drugoj deonici, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 47:37.

Delovalo je na početku drugog poluvremena da Partizana može da se vrati. Posebno kada je preko Dantea Egzuma uspeo da se primakne na samo tri poena zaostatka – 58:55. Ali Valensija je ponovo odgovorila serijom, ovog puta 7-0 i otišla na +10.

Dodatni problem za Partizan bio je peti faul Matijasa Lesora na startu četvrtog kvartala.

Ipak, uspeli su crno-beli da se vrate u igru i meč uvedu u neizvesnu završnicu.

Proradio je Egzum, ali su ponovo usledili neshvatljivi propusti u odbrani, a košarkaši Valensije su u samom finišu iz tri napada pogađali za dva uz faul, što se ispostavilo kao prelomni detalj.

Kod pobednika Dubljević je bio najistaknutiji sa 20 poena uz šest skokova, dok je Veb zabeležio 17. Na drugoj strani anjefikasniji je bio Egzum sa 22, dok je Panter meč završio sa 14 poena.

U narednom kolu Partizan 27. januara gostuje u večitom derbiju Crvenoj zvezdi, dok Valensija dan ranije gostuje Albi.

Valensija - Partizan 89:81 (27:18, 20:19, 22:21, 20:23)

Hala: La Fonteta (Valensija)

Sudije: Sreten Radović, Jozef Bisang, Mikele Rosi

Valensija: Harper 4, Puerto 9, Prepelič 2, Pradilja 8, Veb 17, Lopez-Arostegi 2, Ferando 3, Rejdebou 9, Dubljević 20, Aleksander 2, Mari.

Partizan: Vukčević, Ledej 7, Avramović, Panter 14, Smailagić 7, Papapetru 3, Egzum 22, Naneli 5, Lesor 8, Trifunović 9, Anđušić 6, Madar

Četvrta četvrtina:

40. minut - Kraj! Pobeda Valensije 89:81!

39. minut - Egzum pogađa za tri, ali uzvraća Veb.

38. minut - Egzum pogađa posle prodora. Ali ponovo Valensija dolazi do važnih poena - 83:76.

37. minut - Ledej je pogodio oba bacanja, tri i po minuta do kraja, Valensija vodi 77:74. Dubljević dolazi do ofanzivnog skoka i pogađa uz faul.

35. minut - Trojka Pantera, Partizan na -3.

34. minut - Taman kada cron-beli postignu koš, odigraju lošu odbranu i Valensija pogodi trojku.

33. minut - Ledej stiže do svog petog poena, Partizan na -7.

32. minut - Smailagić zakucava u kontri, serija Partizana 5:0 i Mumbru traži tajm-aut. Faul u napadu pravi Lesor, to je njegova peta lična grepka i za njega je ovaj meč završen.

31. minut - Ferando pogađa trojku, vraća Papapetru istom merom.

Treća četvrtina:

Kraj treće četvrtine, Valensija vodi 69:58. Može li Partizan do velikog preokreta?

30. minut - Trifunović pogađa za dva, to je 11. njegov poen.

29. minut - Sjajan pas Prepeliča za Aleksandera koji zakucava i Valensija je opet na +10.

27. minut - Opet neshvatljiv pad u igri Partizana, što Valensija koristi.

26. minut - Dubljević je na liniji penala, promašio je prvo a pogodio drugo - 59:55. Veb pogađa za dva - 61:55.

25. minut - Trojka Egzuma, evo Partizana na -5. Raspucali su se crno-beli u drugom poluvremenu.

24. minut - Matijas Lesor pravi četvrti faul i mogao bi to da bude veliki problem za Partizan.

23. minut - Vraća trojku Trifunović koji za tri šutira 3/3.

22. minut - Dubljević postiže trojku - 50:41.

21. minut - Panter postiže svoj deveti poen - 47:39. Naneli upisuje peti poen - 47:41.

Druga četvrtina:

Poluvreme, Partizan na -10!

20. minut - Druga vezana trojka Trifunovića. Lesor pogađa u poslednjoj sekundi prvog polvremena.

19. minut - Lep napad Partizana, trojku je pogodio Trifunović posle asistencije Lesora.

18. minut - Dubljević pogađa oba bacanja, velika prednost Valensije - 43:29.

17. minut - Evo važne trojke Nanelija, ali i dalje Partizan ima dvocifreni zaostatak.

16. minut - Odlična akcija Valensije i laki poeni Dubljevića.

15. minut - Sada Smailagić pogađa dva bacanja. Evo Partizana na -6. Veb pogađa trojku i domaći su opet na +9.

14. minut - Egzum polovičan sa linije penala. Nekoliko dobrih odbrana Partizana, ali Valensija je na +8.

13. minut - Evo važne trojke Egzuma.

12. minut - Crno-beli se i dalje muče u napadu. Valensija beži na dvocifrenu razliku.

Prva četvrtina:

10. minut - Partizan se ugasio u finišu četvrtine. Valensija vodi 27:18.

9. minut - Još jedna trojka za domaće, Valensija na +5.

8. minut - Serija Valensije koja vodi 20:16.

7. minut - Džejms posle ofanzivnog skoka pogađa trojku - 15:13. Žustar tajm-aut Željka Obradovića. Ledej se upisuje u listu strelaca - 15:16.

6. minut - Lesor je dobio dva penala, prvi put je pogodio, takođe i drugi - 9:13. Puerto sa penala smanjuje na 12:13.

5. minut - Druga trojka Pantera - 9:11.

4. minut - Puerto pogađa svoj četvrti poen - 9:8.

3. minut - Monstruozno zakucavanje Lesora, ali na drugoj strani Dubljević pogađa trojku.

2. minut -  Panter pogađa trojku uz faul.

1. minut - Valensija rešava prvi napad, a na drugoj strani zakucava Matijas Lesor.

19.40 - Posle ovog gostovanja, Partizan u narednom kolu gostuje Crvenoj zvezdi, što bi mogao da bude i ključan meč u borbi za Top 8.

19.35 - Tokom istorije, Partizan i Valensija su se sastajali samo tri puta, od toga dva puta u Evrokupu, a crno-beli nijednom nisu uspeli da slave protiv "slepih miševa".

19.32 - I jedni i drugi imaju skor od devet pobeda i deset poraza, a crno-beli će želeti da se revanširaju večerašnjem rivalu za poraz iz prvog dela sezone.

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 20. kola Evrolige u kojoj se sastaju Valensija i Partizan Mozzart Bet. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Valensije.