PARTIZAN NASTAVIO SERIJU PORAZA Crno-beli  izgubili od Valensije u "Areni" posle produžetaka i upisali četvrti poraz u nizu
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Tim Željka Obradovića tako je upisao i treći vezani poraz u najelitnijem košarkaškom takmičenju u Evropi.

Iako su se navijači nadali da će Alen Smailagić večeras obući crno-beli dres, to se nije desilo. Moraće krilni centar na pauzu od nekoliko nedelja zbog povrede, dok je Lesor, koji je takođe imao problem sa povredom, večeras igrao. Ponovo je Partizan imao problema sa defanzivnim skokovima, loše su gradili reket, što su Španci u prvom poluvremenu i te kako kažnjavali.

Najviše problema Partizanu u uvodnim minutima pravio je Džejms Veb. Sjajni košarkaš Valensije bio je raspoložen za igru, a crno-beli su se trgnuli ulaskom Lesora koji je uneo potrebnu energuju svom timu u tim momentima.

Partizan se mučio u napadu u sve do početka druge četvrtine, tim Željka Obradovića je teško dolazio do rešenja onda je Panter pogodio neke bitne šuteve. Papapetru je dva napada zaredom odigrao fenomenalnu odbranu, a Lesor u napadu nije grešio. Crno-beli su na pauzu otišli sa +6 (43:37).

U drugom poluvremenu viđena je velika borba na terenu, prava drama se odvijala do poslednje sekunde.

Ponovo su navijači Partizana izgubili mnogo živaca, prvenstveno zbog neshvatljivih grešaka njihovih ljubimaca.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Rivero sa 22 postignuta poena, pratio ga je Veb sa 18, a poen manje postigao je sjajni Arostegi.

U redovima Partizana istakao se Matijas Lesor sa 22 poena, dok je kapiten Kevin Panter imao 19 poena na svom kontu.

Partizan - Valensija (96:100)

Hala:Štark Arena (Beograd)

Sudije: oris Rižik (Ukrajina), Sefi Šemeš (Izrael), Tomas Bisuel (Francuska)

Partizan: Vukčević, Ledej, Panter, Papapetru, Egzum, Brodžijanski, Naneli, Glas, Lesor, Trifunović, Madar, Anđušić

Valensija: Harper, Klaver, Puerto, Pradilja, Veb, Lopez - Arostegi, Džons, Fernando, Radebau, Dubljević, Aleksander, Rivero

Produžeci:

5. minut - Neverovatno! Partizan je izgubio loptu!

3. minut - Klaver na liniji penala ponovo precizan (90:95)

2. minut - Poentira Ledej, pa kucanje Lesora (90:90)

1. minut - Pogađa Klaver oba slobodna bacanja, a onda i Panter (86:86)

Poslednja četvrtina:

39. minut - Kakva trojka Pantera! (80:79)

38. minut - Ide na prodor Egzum i poentira (75:77)

36. minut - Trojka Egzuma! (73:74)

35. minut - Nije Papapetru pogodio trojku, ali zato jesu Španci u narednom napadu, pa sada imaju +4, tajm-aut traži Željko Obradović (70:72)

34. minut - Nekako je Egzum pogodio dvojku sa poludistance, vrlo važni poeni (68:67)

33. minut - Ledej je nekako uspeo da iščupa faul i iskoristio oba slobodna bacanja (66:66)

31. minut - Opet Partizan dozvoljava lake poene Valensiji (64:62)

30. minut - Kakvo kucanje Matijasa Lesora! Neverovatan je u reketu! (64:58)

29. minut - Oba bacanja pogodio je Dante Egzum (62:56)

28. minut -  Četvrta trojka za Valensiju (60:56)

PARTIZAN NASTAVIO SERIJU PORAZA Crno-beli  izgubili od Valensije u

27. minut - Preko ruke pogađa Panter! Bitni poeni Partizanovog plejmejkera (56:53)

26. minut - Vraća se Valensija u igru! (54:53)

25. minut - Kakvo kucanje Zeka Ledeja! (54:47)

24. minut - Sjajno počinje i drugo poluvreme Jam Madar! Postiže trojku! (52:45)

23. minut - Dubljević pogađa trojku, pa onda ponovo u kontri poentiraju (49:45)

22. minut - Dobar u kontri Džejms Naneli, Partizan na +9 (49:40)

21. minut - Otvaraju trojkom igrači Valensije drugo poluvreme (47:40)

20. minut - Naneli nastavlja teroriše koš Valensije! Pogađa novu dvojku (43:37)

19. minut - Kevin Panter pogađa trojku! (39:37)

18. minut - Nije dosuđen nesportski faul Partizanu, što je izazvalo haos na tribinama, a Papapetru je iskoristiooba slobodna bacanja (36:37)

17. minut - Lesor pogađa oba slobodna bacanja, najefikasniji je u timu crno-belih, a onda trojka Pantera! (31:36)

16. minut - Klaver postiže prve poene sa linije slobodnih bacanja (29:34)

15. minut - Pogodak Danila Anđušića (29:31)

14. minut - Ne predaje se Valensija, vode Španci! (27:31)

11. minut - Snažan ofanzivni skok Matijasa Lesora! (23:21)

10. minut - Veliki promašaj Egzuma u poslednjim sekundama prve četvrtine (21:21)

7. minut - Kakva rola Nanelija, pogađa koš uz dodatno slobodno bacanje (21:19)

6. minut - Precizan je i Zek Ledej sa poludistance (13:15)

5. minut - Uzvraća Dubljević istom merom, a onda Madar poentira u kontri! (11:13)

4. minut - Trojka Nanelija!

3. minut - Džons ubacuje svoje prve poene (5:8)

2.minut - Džejms Veb već beleži šesti poen! (3:6)

1. minut - Jam Madar pogađa trojku!

20.10 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećem meču 11. kola Evrolige između Partizana i Valensije. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz "Štark Arene"!