KATASTROFA U HUMSKOJ Spartak šokirao Partizan, odneo sva tri boda i praktično  ostavio crno-bele bez titule
TANJUG/ MILOS MILIVOJEVIC/bs

Fudbaleri Spartaka napravili su najveće iznenađenje u dosadašnjem toku Mozzartbet Superlige Srbije pobedom nad Partizanom u Humskoj – 1:0 (0:0).

Subotičani su se uspešno branili u Beogradu do 86. minuta, a onda iskoristili jednu od dve velike prilike koju su stvorili i zadali poslednji udarac crno-belima.

Interesantno, to je bio njihov tek drugi gol na gostujućem terenu ove sezone, u osmoj utakmici na strani.

Partizan i dalje zaostaje sedam bodova za prvoplasiranom Crvenom zvezdom, koja će kasnije tokom večeri imati priliku da pobegne na +10 ukoliko savlada Čukarički na Banovom brdu.

Spartak je stigao do 18. boda ove sezone iz isto toliko odigranih mečeva, ali je i dalje u plej-aut zoni na tabeli.

Spartak nije u Humsku došao da se brani, što je pokazao već u uvodnim minutima preko Srećkovića, ali je pretežno lopta bila u nogama igrača u crno-belim dresovima.

Međutim, jalovi su bili napadi domaćeg tima u većem delu prvog poluvremena, izuzev situacije iz 38. minuta kada se zatresla stativa gola Subotičana.

Tada je Aleksandar Lutovac zahvatio odbijenu loptu na ivici kaznenog prostora, šutirao veoma lepo, ali je poslao samo do leve stative pored nemoćnog Filipa Manojlovića.

Ni Spartak nije ostao bez odgovora, te je već početkom drugog poluvremena i gostujući tim pogodio okvir gola. I to u mnogo izglednijoj situaciji.

Hrstić je izašao jedan na jedan sa Aleksandrom Popovićem, ali je golman Partizana nekako zakačio taj udarac i odbio ga do prečke, a Hrstić ni odbitak nije uspeo da smesti u praznu mrežu.

Bila je to ubedljivo najbolja šansa na meču za popularne "golubove".

Partizanova boljka bila je ta što je ove večeri konstantno pokušavao da prođe kroz sredinu, da nekako doturi loptu do igrača okrenutog leđima na 30 metara od gola, a da on potom iz prve nekako distribuira dalje.

To nije moglo nikako da prođe kroz gustu odbranu Spartaka, pa su se crno-beli kasnije opredelili za centaršuteve, uglavnom iz prekida.

Zato je u drugom delu najveća pretnja bio Svetozar Marković, i to kada ga je centaršutevima gađao Bibars Natho.

Najbolja šansa bila je u 73. minutu kada je štoper "parnog valjka" bio usamljen na petercu, ali posle kornera nije glavom uspeo da spusti loptu ka okviru gola.

Kako je vreme odmicalo, Partizan je pojačavao ritam, ali nije dolazio do prostora, niti gola.

Zato Spartak jeste i ključnom momentu, taman dovoljno da zada ključan udarac timu Gordana Petrića.

Partizan - Spartak (0:1)

Stadion: Partizana (Beograd)
Sudija: Nikola Radaković

Partizan: Popović – Lutovac, Marković, Saničanin, Urošević – Traore, Natho, Pantić, Baždar – Pavlović, Rikardo

Spartak: Manojlović – Tanasin, Ostojić, Bogićević, Vitorović – Đurasović, Tumbasević – Bijelović, Stanić, Srećković – Hrstić

Drugo poluvreme:

86. minut - Goool! Šok u Humskoj! Partizan gubi sa 1:0!

73. minut - Treći put u drugom poluvremenu je zapretio štoper Partizana, opet nakon centaršuta Natha, ovog puta iz kornera, ali ovog puta glavom Marković šalje loptu preko gola.

68. minut - Svetozar Marković je imao sjajnu priliku, pobegao je svojim čuvarima, ali je zakasnio delić sekunde i nije uspeo da postigne gol

61. minut - Pokušao je glavom Baždar ali golman gostiju je bio oprezan

48. minut - Kakva prilika za Spartak! Tresla se prečka, ali preživeli su crno-beli!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme:

45. minut - Pripretio je Spartak u završnici prvog poluvremena

38. minut - Ponovo je probao Baždar, a onda strašan udarac Lutovca, lopta je udarila u stativu, nekoliko santimetara je falilo da crno-beli dođu do vođstva

29. minut - Probao je Rikardo da ugrozi gol gostiju, ali lopta je završila pored stative

22. minut - Baždar je uputio jak udarac ka golu Subotičana

17. minut - Nekoliko izblokiranih udaraca, poslednjeg u nizu Uroševića, ali nijedan još uvek nije prošao da "zagreje dlanove" Manojlovića

11. minut - Zapretio je Spartak iz Subotice prvi put na ovom meču

7. minut - Priliku je imao Partizan, krenuli su ofanzivnije crno-beli od starta meča

1. minut - Utakmica je počela!

15.50 - Dobrodošli na blog našeg portala posvećen zaostaloj utakmici 7. kola Mozzartbet Superlige Srbije.