ZVEZDA JE KAZNILA SVE Obradović odao priznanje večitom rivalu
ABA liga/Dragana Stjepanović

Košarkaši Crvene zvezde poveli su u finalu AdmiralBet ABA lige, pošto su u prvoj utakmici pobedili Partizan - 90:76.

Trener crno-belih Željko Obradović istakao je da su se prelomni trenuci dogodili u finišu druge četvrtine i na početku treće.

- Apsolutno zaslužena pobeda Zvezde. Čestitam im na način na koji su otvorili seriju. Jasno je da smo izgubili kocentraciju u zvaršnici prvog poluvremena. To su neke bojke koje traju cele sezone. Dozvoliil smo im da se razigraju i da iskoriste sve prednosti koje imaju. Imaju protok lopte, čitaju sjajno odbranu i zaslužena pobeda protivnika - rekao je Obradović i dodao:

- Ništa nismo čitali u odbrani, sporo smo se kretali. Zvezda je preozbiljna ekipa i to je kaznila.

Obradović nije bio zadovoljan zalaganjem svojih igrača.

- Ako neko prvi put igra finale, ako ne shvata sa kojom motivacijom mora da igra, sa kojim žaljom. . . Analiziraćeom, sve je timski. Počeću od sebe, pa ćemo videti dalje - rekao je popularni Žoc.

Druga utakmica na programu je u nedelju od 20 časova.