POBEDA CRNO-BELIH Preokret Partizana za kraj priprema!
FK Partizan/Miroslav Todorović

Fudbaleri Partizana pobedili su Dinamo iz Batumija rezultatom 3:1, u poslednjem pripremnom meču u Turskoj.

Crno-beli su do trijumfa stigli posle preokreta, a najzaslužniji bio je Birbas Natho, dvostruki asistent.

Dinamo, šampion Gruzije, poveo je u šestom minutu preko Mamušašvilija, čiji je volej sa dvadesetak metara, uz pomoć Saničanina, prevario Stevanovića.

Brzo je mogao Partizan da uzvrati, ali Miloš Jojić i Rikardo Gomeš nisu bili precizni.Za razliku od njih, mladi Nikola Terzić je u 37. minutu poravnao rezultat nakon idealne lopte Natha.

Izraelac je maestralno proigrao i u 45. minutu, ovoga puta Gomeša, koji je u gužbi zatresao mrežu Alavidzea. Drugo poluvreme bilo je znatno mirnije, treneri su malo menjali, a stopostotnih šansi gotovo da nije bilo.

Pobedu Partizana, nakon greške Azatskog, overio je rezervista Marko Milovanović, koji je rutinski rešio situaciju jedan na jedan.

Partizan je na pripremama ostvario trijumfe nad Tikvešom (2:1) i Dinamom iz Batumija (3:1), dok je poraze doživeo od Bašakšehira (1:0) i moskovskog Dinama (2:1).

Prvi meč u drugom delu sezone igraju 12. februara na gostovanju kod niškog Radničkog.