PARTIZAN PROKOCKAO +15! Huventud se crno-belima revanširao sa kamatom!
ABA liga/kk partizan/Dragana Stjepanović

Huventudu je ovo bila deseta pobeda i prvi je u grupi A, dok je Partizan drugi sa skorom 8-4.

Španski tim se tako revanširao crno-belima za poraz u prvom delu sezone, kada su izabranici Željka Obradovića pobedili 68:67.

Odigrao je Partizan odlično u prvoj četvrtini u kojoj je vodio i sa +13.

Blistali su Rodions Kuruc i Matijas Lesor, pa su crno-beli tokom većeg dela tog perioda imali dvocifrenu prednost.

Sa druge strane, Huventud se mnogo mučio pre svega u fazi napada, pa je prva četvrtina završena vođstvom ekipe Željka Obradovića 27:16.

Ipak, u drugoj četvrtini domaćin se potpuno vratio u igru, iako je u jednom monentu "parni valjak" vodio 31:16

Nošeni sjajnom podrškom sa tribina, košarkaši Huventuda su se razleteli po terenu. Počeli su da pogađaju trojke, dok igračima Partizana ništa nije polazilo za rukom, pa je na poluvremenu bilo samo +1 za srpski tim.

Nastavio je Huventud sa odličnom igrom u trećoj deonici. Odlično ih je služio šut za tri, pa su taj deo igre rešili u svoju korist 28:17.

U finišu deonice došlo je do čarki, kada je Vives napravio grub faul nad Panterom, što je prilično razbesnelo Nemanju Dangubića koji je želeo da se obračuna, ali, srećom, nije došlo do većeg sukoba.

Najviše zahvaljujući šutu za tri, Huventud je sačuvao prednost u poslednjem kvartalu i ostvario rutinsku pobedu.

Najefikasniji su bili Kevin Panter u Partizanu sa 19 poena, koliko je na drugoj strani ubacio i Derek Vilis.

Huventud - Partizan 92:84 (16:27, 25:15, 28:17, 23:25)

Dvorana: "Olimpik" u Badaloni

Sudije: Ana Panter, Tomas Travicki, Sebastijan Klivaz

Huventud: Buskec, Pol, Ribas, Brodzijanski, Ventura, Vives, Basas, Feliz, Vilis, Birgander, Para, Tomić.

Partizan: Kuruks, Panter, Ledej, Zagorac, Avramović, Koprivica, Dangubić, Smailagić, Mur, Glas, Lesor, Madar.

40. minut - Kraj! Poraz Partizana od Huventuda - 92:84

39. minut - Sve je ovde rešeno, ostaje samo da vidimo koji će biti konačan rezultat.

38. minut - Partizan pred ubedljivim porazom, Huventud na +15.

36. minut - Madar pogađa dugu dvojku. Neverovatno, Vives u poslednjoj sekundi napada sa jedne noge pogađa za tri.

35. minut - Pet minuta pre kraja Huventud ima +10.

34. minut - Sve polazi za rukom košarkašima Huventuda. Crno-beli u velikom problemu. Vraća Smailagić trojku.

33. minut - Još jedna trojka za Špance, Lesor na drugoj strani pogađa za dva.

32. minut - Nova trojka za Huventud. Smailagić dolazi do poena.

31. minut - Važni poeni Lesora, Partizan na -7.

30. minut - Evo sada i prvih čarki, Vives je igrao odbranu na ivici faula nad Panterom, što je razbesnelo Dangubića, malo je nedostajalo da dođe do tuče na terenu.

Printscreen

29. minut - Ledej pogađa uz faul. Nastavljaju se problemi u napadu za košarkaše Partizana. Huventud prvi put ima dvocifrenu prednost.

28. minut - Odlična akcija Huventuda i laki poeni Brigandera. Serija domaćih, Obradović mora da reaguje tajm-autom.

27. minut - Dosta grešaka na obe strane u ovim momentima, Huventud vodi 58:52.

26. minut - Smailagić ne pogađa trojku. Stao je šut crno-bele. Lesor polovičan sa linije penala.

25. minut - Dve vezane trojke za Huventud!

23. minut - Trojka za španski tim. Velika borba u Badaloni.

22. minut - Zagorac ne uspeva da pogodi, ali zato Ledej popravlja to i povećava na plus pet - 42:47.

21. minut - Drugo poluvreme počinje poenima Partizana.

20. minut - Poluvreme! Partizan vodi 42:41.

19. minut - Huventud vodi! Neverovatna serija domaćih!

18. minut - Sjajna atmosfera u Badaloni, nošeni velikom podrškom sa tribina, košarkaši Huventuda su se vratili u igru, Partizan ima samo +1.

17. minut - Nesportski faul Kevina Pantera. Huventud na -5.

16. minut - Španci hvataju priključak.

15. minut - Nova trojka za Huventud, Partizan sada vodi 35:27.

14. minut - Važni poeni za crno-bele, postigao ih je Ledej posle prodora.

13. minut - Nova trojka za Huventud, Španci pokušavaju da uhvate priključak.

12. minut - Pol pogađa trojku, ali Partizan ima +12

11. minut - Crno-beli nastavljaju u istom ritmu.

10. minut - Kraj prve četvrtine, odlična igra Partizana koji vodi 27:16.

9. minut - Sjajni Lesor predvodi Partizan. Francuz briljira.

8. minut - Panter polovičan sa linije penala.

7. minut - Odlična igra Partizana, crno-beli dominiraju na startu.

6. minut - Lesor pogađa za dva.

5. minut - Novi poen Ribasa, ali Kuruc blista, Partizan vodi 9:5

4. minut - Uzvraća Ribas i Španci postižu prve poene na meču.

3. minut - Trojka za Partizan, odličan početak crno-belih

2. minut - Kuruc postiže prve poene za crno-bele

1. minut - Utakmica je počela, Huventud ima prvi napad.

20.40 - U Beogradu su odlukom stručnog štaba ostali Dušan Miletić, Tristan Vukčević i Uroš Trifunović.

20.31 - U prvom susreta dva tima u Beogradu, meč je rešen dugom dvojkom Kevina Pantera četiri sekunde pre kraja za trijumf rezultatom 68:67.

20.24 - Španski tim je prvi u grupi A sa devet pobeda i dva poraza, dok je Partizan odmah iza sa skorom 8-3, pa bi ova utakmica možda mogla da bude ključna u borbi za prvo mesto.

20.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 12. kola Evrokupa između Huventuda i Partizana. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Badalone.