HRABAR OTPOR LESKOVČANA Mladi Milovanović odveo Partizan u četvrtfinale Kupa (FOTO, VIDEO)
FK Partizan/Miroslav Todorović

Lider Super lige Partizan u osmini finala Kupa Srbije gostovao je leskovačkoj Dubočici u Nišu.

Trener Partizana Aleksandar Stanojević je bio bez povređenih i bolesnih, Markovića, Natha... rešio je da odmori i nosioce igre Gomeša, Popovića, Saničanina, Zdjelara...

Na kraju je mlađani Milovanović presudio golom u 40. minutu i trasirao put Parnog valjka u četvrtfinale Kupa.

Dubočica je tek u finišu došla do pravih prilika, ali slaba vajda.

Dubočica - Partizan 0:1 (0:1)

Niš - Stadion: Čair. Gledalaca: 2.000. SudijaStanko Ostraćanin. Pomoćnici: Milan Pašajlić i Milan Pešović. Žuti kartoni: Savić (Dubočica), Šćekić (Partizan). Strelac: 0:1 Marko Milovanović u 40. minutu.

DUBOČICA: M. Mladenović, Jovanović, Stojković, Gorčić, Paunović, Čmajčanin, D. Mladenović (od 68. Stamenković), L. Stanković (od 66. Mitrović), N. Mladenović, Mitrović, Savić.

PARTIZAN: N. Stevanović, Miljković (od 46. Urošević), Miletić, Ostojić, Živković, Šćekić, Jojić, Lutovac (od 83. Menig), Pavlović (od 66. Smiljanić), Pantić (od 66. Jović), Milovanović (od 66. Gomeš).

90. minut: Poslednja šansa za domaće, Savić je uposlio Mitrovića, koji je bio sam pred Stevanovićem, ai nije uspeo da uputi završni udarac.

86. minut: Gomeš je izbio sam pred Mladenovića, ali je pravovremenim izletanjem golman domaćina zaustavio najboljeg strelca Super lige.

83. minut: Poslednja izmena u parnom Valjku, Menig je zamenio Lutovca.

78. minut: Napadač Savić je umakao Miletiću, šutirao je malo pored dalje stative. Potom se bunio na sudijsku odluku da nije korner, pa je zaradio žuti karton.

74. minut: Pokušao je Jojić iz slobodnog udarca, lopta je završila iznad prečke.

70. minut: Sjajnu šansu imao je štoper Miletić, njegov šut odbranio je golman Leskovčana.

68. minut: Stamenković je zamenio povređenog Mladenovića.

66. minut: Četiri izmene u istom minutu. Domaći trener je Stankovića zamenio Mitrovićem, kod crno-belih trostruka izmena, ušli su Smiljanić, Jović i Gomeš.

59. minut: Na isteku sata igre prva prilika za srpskoligaša. Dva vezana kornera za domaćina, a onda je sa desne strane ubačena lopta, a Gorčić je glavom gađao pored stative.

53. minut: Posle nespretne reakcije golmana Dubočice šansu da sa ivice kaznenog pogodi gol ima je Pantić, ali je maltene na gol liniji domaći štoper zaustavio loptu.

51. minut: Mladenović je vukao kontru, sprečio ga je Šćekić i dobio žuti karton.

46. minut: Drugo poluvreme, a priča iz prvog. Napada Partizan.

2. POLUVREME:

43. minut: Crno-beli su ubrzo mogli da dupliraju prednost. Lutovac je spustio loptu ka petercu, probao je Pavlović, ali... Šutirao je na radost domaćina.

40. minut: Milovanović je konačno pogodio. Treća sreća, na centaršut beka Miljkovića u skoku je nadvisio Jovanovića i matirao Mladenovića glavom, Dubočica - Partizan 0:1.

33. minut: Centrirao je Pantić sa desne strane, u petercu najviši u skoku Marko Milovanović, probao je glavom, nije uspeo.

24. minut: Inicijativa je na strani crno-belih, ali Leskovčani i dalje odolevaju.

19. minut: Aleksandar Lutovac pogodio je mrežu, ali je sudija poništio gol zbog ofsajda.

16. minut: Malo van kaznenog šutirao je Lutovac, Mladenović opet siguran pred mrežom.

12. minut: Velika šansa za mladog napadača Milovanovića. Marko je šutirao glavom, a Miodrag Mladenović je odbranio krajnjim naporom.

9. minut: Beograđani, kao što se i očekivalo, diktiraju tempo, ali izglednijih prilika nema.

2. minut: Kapiten Jojić izveo je korner, Miletić je ispred peterca prvi stigao do lopte, ali je blokiran.

1. POLUVREME:

Već su poznata četiri učesnika četvrtfinala Kupa Srbije.

Još juče je plasman u narednu rundu obezbedio Metalac, a danas su niželigaši napravili dva iznenađenja, izbacili su superligaše Napredak i Radnik.

Rad i Loznica su prošli dalje, a i TSC je na debiju novog trenera Žarka Lazetića obezbedio prolaz.

Crvena zvezda – Radnički (Niš) odloženo

Četvrtfinale Kupa Srbije zakazano je za 6. april 2022, polufinale je 11. maja, a finale 26. maja.