Srbija poražena od Hrvatske, 13 minuta bez gola presudilo

Alo.rs/S.S. | sport 2020-12-08 17:56:46 2020-12-08 17:56:46

Još je neizvesno hoće li naše devojke dalje ili se opraštaju od turnira.

EPA/Claus Fisker

Imale su naše devojke sve u svojim rukama, ali od 45. do 58. minuta nisu postigle gol, za to vreme Hrvatska je preokrenula. Ipak, u poslednjem napadu su naše devojke imale napad za remi i prolaz u narednu rundu, ali su napravile grešku, pa je Hrvatska pobedila 25:24 i u narednu rundu otišla sa četiri boda.

Ostaje da se odigra meč Mađarska - Holandija. Našoj selekciji igra remi ili pobeda Mađarske da bi prošli dalje. Ako pobedi Holandija onda se pravi krug gde će naša selekcija najverovatnije biti najlošija. Tu nam odgovara samo pobeda Holandije sa 21 razlike!

60. minut: Mićijević je promašila. Do kraja 20 sekundi, selektor Obradović je uzeo tajm-aut. Greška u poslednjem napadu, Liščević probala da doda na crtu Krpež-Šlezak, rivalke presekle!

59. minut: Tomašević brani, ali naše rivalkama u kontri bacaju loptu u ruke.

58. minut: Više od 12 minuta smo bez gola. Isključena je Larisa Kalaus. Pop-Lazić pogađa posle 13 minuta posta - 24:25. Pre toga umalo greška.

56. minut: Gol Mićijević iz prodora - 23:24. Pogađa Mamić iz kontre - 23:25.

55. minut: Očajni napadi našeg tima, probao je minutom odmora naš selektor, nije uspeo. Šut iz mrtvog ugla, pravo u golmana.

54. minut: Posle našeg bloka bacila se Anđela Janjušević i otela loptu Krsnikovoj.

52. minut: Isključena je Larisa Kalaus, ali je sa igračicom više Trifunović loptu lansirala visoko iznad prečke.

50. minut: Prvo gol Larise Kalaus - 23:22, potom promašen sedmerac Liščević, a onda isključenje Janjušević i gol Mićijević za izjednačenje - 23:23.

46. minut: Hrabar i uspešan prodor Stoiljković, potom gol sa penala Trifunović - 23:21.

43. minut: Novi gol rivalki sa sredine bez skoka preko bloka, Larisa Kalaus - 21:21.

42. minut: Asistencija kapitena na crtu za Pop-Lazić i ponovo vodimo - 20:19. Dora Krsnik sa zemlje preko bloka - 20:20. Uzvraća Liščević - 21:20.

40. minut: Sa levog krila Radosavljević golmanu kroz ruke - 19:19.

37. minut: Skok šut Lavko sa pozicije levog beka i strašan gol - 17:18. Josipa Mamić sigurna posle brzog centra - 17:19. Liščević solo akcijom do gola - 18:19.

35. minut: Brza igra donosi greške, Posavec sigurna u kontri - 16:17. Debelić je donela dva gola prednosti - 16:18.

33. minut: Stela Posavec vraća prednost Hrvatskoj - 15:16. Krpež-Šlezak uzvraća skoro iz mrtvog ugla - 16:16. Tomašević brani i donosi napad za prednost. Usledila su dva faula u napadu, po jedan na obe strane.

31. minut: Gol Mamić - 14:15. Uzvraća sa crte Pop-Lazić 15:15.

2. POLUVREME:

30. minut: Dora Krsnik gol - 14:13. Posavec je promašila kontru, odbranila je Tomašević, ipak loptu je uhvatila Larisa Kalaus i iz popravnog donela remi na poluvremenu - 14:14.

28. minut: Gol Kalaus, pa Debelić - 14:12. Naš selektor Ljubomir Obradović tražio je minutu odmora.

25. minut: Krsnik pogađa iz penala sa igračem manje - 13:10. Trifunović uzvraća ssa sedmerca 14:10.

24. minut: Novi faul nad Lavko, rukom u lice udarac Šimare, sudije iz Danske su pustile akciju u kojoj je promašila Krpež-Šlezak, a onda su gledale snimak i posle njega dale crveni, pa plavi karton Andrei Šimari.

23. minut: Isključena je Larisa Kalaus, višak u napadu koristi Radosavljević - 13:9.

22. minut: Skok šut i gol Lavko - 12:9.

21. minut: Greška Hrvatica, kontra i gol Krpež-Šlezak - 11:9.

20. minut: Podbacivanje za Lavko, naskok na devet metara i bomba - 9:9. Krpež-Šlezak sa krila ispod noge, ponovo vodimo - 10:9.

17. minut: Sa sedmerca sigurna Jelena Trifunović - 8:8. Brzo uzvraća Prkačin - 8:9.

15. minut: Sa iste pozicije na drugoj strani uzvraća Stoiljković - 6:7. Brza kontra, pogađa Dora Krsnik - 6:8. Na drugoj strani prodog i gol Liščević - 7:8.

14. minut: Ćamila Mićijević neumoljiva sa levog beka - 5:7.

13. minut: Uzvraća Tea Pijević, brani sedmerac Krpež-Šlezak. Nova odbrana Tomašević, u kontri Krpež-Šlezak sigurna sa pivota - 5:6.

12. minut: Malo rukom malo glavom sedmerac je odbranila Katarina Tomašević.

9. minut: Mićijević sa igračem više - 4:6. Lopta je išla 115km/h. Šut našeg kapitena s desnog krila i opet živu loptu hvala Pijević.

8. minut: Solo akcija Dore Krsnik - 4:5. Živu loptu je uhvatila Pijević. Radosavljević je isključena zbog udarca u lice.

7. minut: Blažević kao iz topa - 4:4.

6. minut: Prva odbrana Jovane Risović, na drugoj strani sedmerac nad Pop-Lazić. Sigurna sa sedam metara kapiten Krpež-Šlezak - 4:3.

5. minut: Lavko probija na desnom beku - 3:3.

4. minut: Dora Krsin iz sedmerca sigurna - 2:3.

3. minut: Skok šut Mićijević - 1:2, uzvratila je Stoiljković "ubivši pauka" - 2:2.

2. minut: Paula Posavec sigurna sa levog krila, šut ispod noge Risović - 1:1.

1. minut: Prolaz Stoiljković i gol kroz noge - 1:0.

1. POLUVREME:

Srbija na Evropskom prvenstvu igra meč 3. kola u Koldingu protiv Hrvatske, koja je pobedama nad Holandijom i Mađarskom već obezbedila plasman u narednu fazu.

Za izabranice selektora Ljubomira Obradovića moguća su sva tri preostala scenarija.

Ako pobede Hrvatsku, a Holandija dobije Mađarsku naš tim će dalje sa 4 boda.

Ako pobede Hrvatsku, a Mađarska dobije Holandiju naš tim će dalje sa 2 boda, isto kao i Mađarska i Hrvatska.

Ukoliko naše devojke izgube, a Mađarska pobedi Holandiju Srpkinje će dalje, ali bez bodova.

Ukoliko naše devojke izgube, a Holandija dobije Mađarsku pravi se krug, gde će naše devojke najverovatnije biti najlošije, jer su Holandiju dobile četiri razlike, a od Mađarske izgubile 12.

Srbija - Hrvatska 24:25 (14:14)

SRBIJA: Radosavljević 2, Krpež-Šlezak 5 (1), Milojević, Trifunović 3 (3), Lavko 4, J. Agbaba, Nikolić, Janjušević, Risović (1 odbrana), Pop-Lazić 3, Radojević, Jovović, Tomašević (8 odbrana, 1 sedmerac), Stoiljković 4, Liščević 3.

HRVATSKA: Bešen, P. Posavec 1, Krsnik 6 (2), S. Posavec 2, Mićijević 5, L. Kalaus 4, D. Kalaus, Ježić, Japundža, Šimara, Debelić 2, Mamić 3, Vidak, Blažević 1, Prkačin 1, Pijević (7 odbrana, 1 sedmerac).