Preminuo legendarni igrač Barselone, mnogi na ovim prostorima ga se rado sećaju
Čuveni vaterpolo golman Frančesko Kastiljo Migel preminuo je u 66. godini života, objavio je Španski plivački savez (RFEN).
Printscreen
Migel je u karijeri dva puta dizao trofejšpanskog prvaka s Barselonom, 1973. i 1975., ali u istoriji evropskog vaterpola ostaće zapamćen po onome što je napravio na Svetskom prvenstvu u Jugoslaviji.
Italija je brzo oduzela loptu Migelovim suigračima, pokrenula kontranapad i izašla u priliku pred španskim golom.
Fallece Francesc Castillo, primer portero mundialista español que cam… en Real Federación Española de Natación https://t.co/lUO4bYoHfP
Migel je improvizirao i umesto da pokuša da odbrani nemoguće - potopio gol. Šut italijanskog igrača završio je na pogrešnoj strani mreže. Drugim rečima, golman je iskoristio rupu u pravilima, budući da ona nisu predviđala takvu situaciju.
Nakon što su se slične situacije ponovile u nastavku prvenstva, pravila su promenjena i nakon toga bi se potapljanje gola kažnjavalo isključenjem i sedmercem za suparničku ekipu.