rukometašice
EPA/Eddy Lemaistre

rukometašice, Foto: EPA/Eddy Lemaistre

DRUGO POLUVREME

43' Jovana Stoiljković, bombaaaaaaaaaaaaaa 19:17.

36' Katarina Bulatović, dobar napad Crne Gore, smanjuju rivalke zaostatak sada je 17:15 za Srbiju

40' Stižu polako Crnogorke 17:16, ali Katarina Krpež Šlezak, gooooool, pa deseti gol našeg kapitena za 18:16. Šta radi Kaća, kako rešeta.

43' Izjednačenje 19:19 umesto da vodimo četiri razlike, izjednačenje.

48' Ponovo vodi Srbija 22:21. Strelac je Krpež - Šlezak sa linije sedam metara.

54' Vodi Crna Gora, Jovanka Radičević cepa mrežu, pa onda i Mehmedović, rivalke imaju dva gola prednosti 24:26.

56' Divna asistencija Lekićeve, ali Radojevićeva šutira pravo u golmana crnogorske reprezentacije.

58' Raičević čini se stavlja tačku na meč 25:28.

KRAJ UTAKMICE

PRVO POLUVREME:

Crnogorke su bolje počele meč. Na startu su povele 3:1.

8' Rezultat je 7:4 za rivala. Andrea Lekić i Krpež Šlezak se ističu u našim redovima.

11' Golom Krpež Šlezak stigli smo na "minus 1" 6:7.

14' Do prvog izjednačenja stižemo petim golom Krpež Šlezak sa sedam metara 9:9.

18' Pop - Lazić gooooooooool, strašna kontra i prvo vođstvo za naše rukometašice 11:10

19' Da li je u pitanju ozbiljnija povreda? Katarinu Tomašević, našeg prvog golmana iznose sa terena

24' Kapiten kapitenski, žestoka odbrana našeg tima, Crnogorke 10 minuta nisu dale gol, a Katarina Krpež Šlezak sa krila za najubedljivije vođstvo 13:10, a onda sa sedam metara i osmi gol kapitena 14:10. Serija 5:0.

30' Kraj prvog poluvremena. Srbija vodi 15:12. Osam golova Katarine Krpež Šlezak i dobra, raznovrsna igra srpskih rukometašica! Bravo, samo tako nastavite i posle odmora.

Rukometašice Srbije igraju protiv Crne Gore drugi meč druge faze Evropskog prvenstva u Francuskoj.

Izabranice selektora Ljubomira Obradovića su u nedelju poražene od Rusije i sada će morati da krenu sa pobedama ukoliko žele plasman u polufinale kontinentalnog takmičenja.

Srpkinje trenutno zauzimaju četvrtu poziciju u grupi sa dva boda, koliko imaju Crna Gora i Danska.