Srbija - Hrvatska, rukomet
Alo! M.Metlaš

Srbija - Hrvatska, rukomet, Foto: Alo! M.Metlaš

Hvala što ste pratili tekstualni prenos utakmice Srbija - Hrvatska na portalu Alo!

60' Nismo uspeli! Mlako smo ušli u poslednji napad i na kraju ništa, samo remi! Srbija - Hrvatska 25:25

59' Kukić je promašio ceo gol. Dosuđen je faul na 9 metara, ali Marsenić nije uspeo da napravi čudo. Hrvatska je odolela, 25:25.Tajm-aut Červara na 48 sekundi do kraja

55' Dva gola Hrvatske za nepun minut. Pa Hrvati dolaze do gola preko celog terena i sada oni vode, 23:24.

54' Crnoglavac u proforu, kako važan, kako bitan gol 22:22.

54' Vode Hrvati posle duže vremena. Biće ovo lud finiš.

50' Pasivni napad! Sudije oduzimaju loptu Hrvatima, Srbija ide ka golu rivala! Ništaaa, nismo iskoristili napad.

48' Četvrti gol Mamića iz skok šuta 20:20

45' Kakva prilika! Kontra Srbije za +3, Vorkapić je bio jedan na jedan sa golmanom Hrvatske i pogodio prečku, a zatim je Ilić sve to reprizirao.

42' Hrvatska propušta šansu da dođe do nerešenog rezultata,  Vorkapić presekao pas na dodavanju i u kontri vratio plus 2..Nekoliko minuta bez golova, Hrvatska je pogodila stativu, a onda je usledila odbrana unutar kaznenog prostora i sedmerac za goste 19:18.

38' Vorkapić odličan u odbrani, brza kontra i novi goooool, ponovo imam dva gola prednosti 18:16.

37' Duvnjak smanjuje na 17:16.

35' Brzo se igra, nova odbrana Milosavljeva, pa prednost ostaje na strani domaćina. Zelenović je iznudio sedmerac, na liniju je stao kapiten Nemanja Ilić i pogodio – 17:15!

33' Hrvati ne koriste napad, Zelenović povećava vođstvo 16:14.

31' Zelenović šutira, Šego brani, Krsmančić pogađa, Srbija vodi! Prvo vođstvo Srbije! 15:14

DRUGO POLUVREME

30' Na poluvremenu ipak nerešeno - 13:13. Kukić je zatresao mrežu i sa bekovske pozicije i stavio tačku na prvo poluvreme.

27' Kako igra Nikola Crnoglavac. Iz prvog udarca on je postigao prvi gol, za 12:12.

25' Pešič uzvratio Duvnjaku. Dobre odbrane na obe strane... Dobro igraju Crnoglavac i Stepančić, preko Kukića ponovo izjednačujemo – 9:9.

22' Prvi gol Ivana Mošića, pomogao mu je blok Hrvatske, izjednačenje 8:8!

20' Štetaaaa, imali smo šansu za izjednačenje, ali je Sego odbranio šut Radivojevića.

18' Dva minuta sa igračem manje srbija je odlično odigrala. Uspela je da igra "gol za gol", a zatim i da brzo dođe do samo gola manjka, posle ukradene lopte, kontre i gola Vanje Ilića za 6:7!

15' Vanja Ilić sa krila, konačno gol sa krilne pozicije 4:6.

14' Pavletić je sve sam uradio i ponovo doveo Hrvate do tri razlike 3:6

13' Loša odbrana, pa Hrvati dolaze do gola sa igračem manje, a onda jeRadivojević je nadmudrio Šega i postigao prvi gol 3:5

12' Stepančić, učinilo se da će Milosavljev da obrani, ali lopta je završila u mreži 2:5.

11' Srbija sa igračem više preko Pešića daje drugi gol na meču.

9' Ne koristimo napade, Hrvati prvo preko Stepančića, a onda i Mamića stižu do 1:4.

8' Zelenović sa poziciije pivota daje prvi gol za Srbiju 1:2

6' Duvnjak razorno 0:2, pocepao je mrežu

3' Nove odbrane Milosavljeva, ali u sledećem napadu Zelenović ne uspava, a Hrvati dolaze u vođtsvo prewko Mamića 0:1.

2' Zelenović, golman Hrvatske brani

1' Prvi napad Hrvati nisu iskoristili. Milosavljev brani.

PRVO POLUVREME

Intoniranje himni. "Lijepa naša", izviždana...

U "Areni" je oko 7000 ljudi...

SASTAVI:

Srbija: Crnoglavac, Cupara, Dimitrijević, Ilić, Ilić, Krsmančić, Kukić, Marsenić, Milosavljev, Mosić, Pešić, Pušica, Radivojević, Vorkapić, Vujić, Zelenović; Selektor: Nenad Peruničić

Hrvatska: Bećiri, Pavletić, Duvnjak, Gadža, Ivić, Karačić, Mamić, Mandić, Musa, Sego, Sipić, Stepančić, Strlek, Vekić, Vida, Vranković; Selektor: Lino Červar.

Igrači su na terenu, u toku je predstavljanje.

Dobro veče i dobro došli na tekstualni prenos utakmice Srbija - Hrvatska na portalu Alo!

Nenad Peruničić

EPA/Hayoung Yeon

Nenad Peruničić, Foto: EPA/Hayoung Yeon

Selektor Nenad Peruničić ovako je najavio meč:

"Nismo dobro krenuli kvalifikacijama, a u prvoj utakmici protiv Belgije nismo imali ni sreće. Situacija je trenutno takva da imamo određenih kadrovski problema, imamo povređene igrače. Sama utakmica nosi drugačiju težinu u odnosu na prve dve, s obzirom da igramo protiv velikog rivala. Gajim veliko poštovanje za ono što su oni u radili u proteklih 20 godina", rekao je Peruničić na konferenciji za medije.

Pobeda je "orlovima" imperativ, jer Srbija posle dva kola ima samo jedan bod i to protiv autsajdera Belgije na svom terenu i poraz u Švajcarskoj. Posle svega moramo da se vadimo na jednoj od najjačih reprezentacija  na svetu.