Dušan Mandić, Foto: Tanjug Tanja Valić

* Vaterpolo je počeo da trenira u Primorcu iz Kotora

* Sa Partizanom je bio šampion Evrope 2011. godine

* Olimpijski komitet Srbije proglasio ga je za najboljeg mladog sportistu 2012. godine

Vaterpolo reprezentativac Srbije Dušan Mandić  izabran je u idealnu postavu Svetskog prvenstva koje je danas završeno u Južnoj Koreji.

Reprezentacija Srbije završila je takmičenje kao petoplasirana ekipa prvenstva, a svoje učešće "delfini" su završili pobedom protiv Australije (13:9). Mandić je nastavio sa sjajnim partijama, nakon odlično odigranog završnog turnira Svetske lige u Beogradu. Nažalost, ovog puta nije uspeo da se okiti nekom od medalja pošto je naša reprezentacija eliminisana u četvrtfinalu.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je član šampionske ekipe Italije Frančesko di Fulvio, a uz njega i Mandića, idealni tim prvenstva čine i Hrvat Joković, Crnogorac Ivović, Španci Pinedo i Taul, i Mađar Zalanki. Španac Pinedo proglašen je za najboljeg golmana, dok je Ivović osvojio laskavu titulu prvog strelca turnira sa 21 postignutim golom.

Filip Krajinović o potezu koji je obišao svet, Vimbldonu, Đokoviću i Federeru...