Tanjug/AP
Srbija - Hrvatska, Svetska liga

Alo! M.Metlaš

Srbija - Hrvatska, Svetska liga, Foto: Alo! M.Metlaš

Hvala što ste pratili prenos finala Svetske lige Srbija - Hrvatska na portalu Alo!

Srbija je pobedila! 12:11! Šampioni!!!! Kakva ludnica od meča, nevreme je pretilo od početka do kraja, naši se nisu snalazili u velikom delu meča, ali po običaju najbolji kad je najteže. Filipović je pogodio peterac 17 sekundi pre kraja, Hrvati nisu iskoristili svoj napad i sve je jasno. Srbija je najveća vaterpolo sila.

8' Izjednačenje. Pogađa Vukičević opet, Srbija ima 28 sekundi da postigne gol i pobedi, trenutno je 11:11. Peterac za Srbiju!!! Filipović šutira. DAJE GA!!!! Filipe, majstore! 12:11!!!!

7' Blokiran pokušaj naših vaterpolista, opet napad za Hrvatsku. Branislav Mitrović brani! Filipoooooooović - 11:10! Još minut!

trofej čeka pobednika

Alo/Vuk Žarić

trofej čeka pobednika, Foto: Alo/Vuk Žarić

6' Kreativni Filip Filipović! Kakva mašta našeg reprezentativca, izjednačio je! 10:10! Hrvati greše sa igračem više u napadu, ostalo je još dva i po minuta do kraja.

5' Prlainović maši sjajnu priliku, imali smo igrača više. Ostaje 9:10 za Hrvate. Srećom, pogađaju prečku i lopta odlazi u aut.

4' KAKAV GOOOOOOOOOOL! ŠTA JE URADIO DUŠAN MANDIĆ?! 9:9! Okrenuo se sa sedam metara i bez gledanja matirao sve Hrvate koji su stajali pred njim. U najvažnijem momentu! Ipak, Hrvati ponovo vode, Vukičević je opet nerešiva enigma za srpke vaterpoliste.

3' Mitrović sjajno brani. Sa druge strane, našima ističe vreme napada i pogodak se ne priznaje.

2' JAKŠIĆ! Nekako je ušla lopta u gol, rezultat je 8:8! Nažalost, Hrvati koriste čoveka više, vode 8:9. Sada imamo igrača više, ali ne koristimo to, Prlainović je promašio.

1' Lepo je izgledao napad Srbije, ali nije završeno kako treba. Srećom, Hrvati pogađaju stativu sa druge strane. Pjusak je postao ogroman. Ipak, igra ne prestaje.

ČETVRTA ČETVRTINA

Kreće pljusak sa vetrom. Nadamo se da će se izgurati još poslednja deonica bez prekida.

Kraj treće četvrtine - 7:8.

8' Igrač više za Srbiju. Ne koristimo našu šansu, ali Hrvati koriste. U poslednjih osam minuta Hrvati ulaze sa prednošću - 7:8!

7' Dug napad naših, ali gol nikako da dođe. Sa druge strane Mitrović fantastičan, srpski gol je siguran kada on stoji ispred njega.

6' Vode Hrvati posle dugo vremena! Vukičević do Fatovića, naši su stali u odbrani. 6:7! Mandić sa druge strane siguran sa peterca - 7:7!

nevreme se sprema

nevreme se sprema, Foto: Alo/Vuk Žarić

5' Rovovska borba u bazenu, naši prave neshvatljive greške. Srećom, Hrvati nisu koncentrisani takođe, dugo vremena već je 6:6.

4' Nastavlja se velika borba, ali bez golova. Dosta grešaka na obe strane, sada već i umor čini svoje.

3' Jokoviću je lopta bila na ruci, ali sjajno su naši intervenisali. Sada jedna izuzetno loša reakcija naših, niko nije primetio da je pala kapica Lončaru i posle brze kontre primili smo jeftin gol - 6:6!

2' Mandić se nije snašao u napadu, nije uspeo da doda Pijetloviću. Sudija nije svirao faul Hrvata.

1' Odbranili su se naši, kvalitetno postavljanje, sve je na mestu bilo u prvom napadu Hrvatske.

TREĆA ČETVRTINA

Kraj prvog poluvremena. Srbija posle velikog preokreta i serije 5:0, vodi sa sjajnih 6:5. Prizor iza srpskog gola je zaista sablasan, deluje kao da će provala oblaka svakog momenta da nastupi. Šteta bi bilo za ovakav praznik vaterpola.

sablasan prizor iza srpskog gola

sablasan prizor iza srpskog gola, Foto: Alo/Vuk Žarić

8' Primamo gol. Uspešan je bio Bogičević u susretu sa našom odbranom, Mandić je malo zakasnio, a Mitrović nemoćan. 6:5!

7' PRLAINOVIĆ! Veliki preokret Srbije, bilo je 1:4, sada je 5:4. Neverovatno samopouzdanje Prlainovića, nikakve šanse nije imao golman gostiju. Opet smo se nakon toga dobro odbranili i u tom segmentu leži ključ preokreta. Mandić!!! Vodimo 6:4! Sudije gledaju VAR, ali nema dileme - gol je.

6' Kakva odbrana Mitrovića! Nakon toga još jednom naši dobri u odbrani.

kiša je krenula na Tašmajdanu

kiša je krenula na Tašmajdanu, Foto: Alo/Vuk Žarić

5' GOOOOOOOOL! NEREŠENO JE! 4:4! Filip Filipović je pogodio, vratila se naša reprezentacija kako samo ona ume.

4' Stefan Mitrović odlično reaguje u odbrani, pre toga je isključen Jakšić. Sa druge strane Aleksiću ispada lopta i ostajemo bez udarca. Mandić je pokušao atraktivno lobovanjem golmana, ali lopta je ostala na liniji.

3' GOOOOL! Sada smo se vratili u igru. Mitrović je strelac. Bez neke posebne igre i u napadu i u odbrani vratili smo se u igru. Vidi se očit kvalitet Srbije, samo je neophodno više koncentracije. 4:3.

2' Opet smo prebrzo odigrali. Stojanović je išao na realizaciju 1 na 1, ali nije uspeo. MANDIĆ! Evo najzad pogotka, sada je to podnošljiviji rezultat - 2:4. Utisak je da smo i pored gola, opet delovali smušeno.

1' Opet peterac za Hrvate. Fatović pogađa za 1:4!

DRUGA ČETVRTINA

Počinje kiša. U slučaju većeg nevremena meč će biti prekinut na sat vremena.

bubnjari na tribinama

bubnjari na tribinama, Foto: Alo/Vuk Žarić

Kraj prve četvrtine.

8' Isključenje za Hrvate! ĆUUUUUK! EVO GOLA! Najzad smo stigli do pogotka, 1:2! Aleksića je pogodila lopta na putu prema mreži. Onda neverovatno, u poslednjoj sekundi sudija svira peterac za Hrvate. Joković pogađa za 1:3.

7' Prečku je pogodio srpski tim, a zatim je suđen Prlainoviću faul u napadu. Ne ide nam od ruke ništa, sem sjajnog Mitrovića na golu. Opet je odbranio zicer.

6' Isključen je Ranđelović! Treća lična greška u Srbiji! Ipak, odbranila se naša reprezentacija.

5' Filip Filipović pogađa stativu sa distance. Zasad se naši ne kreću na najbolji način, nema tečne igre.

4' Peterac za Hrvatsku! Stefan Mitrović beleži prvu ličnu grešku. Pogađa Vukičević pogađa za 2:0! Sa druge strane je isteklo 30 sekundi i pogodak Ćuka se ne priznaje.

3' Prvo isključenje! Dušan Mandić van terena! Buljubašić to koristi, Hrvatska vodi 0:1. U nastavku strelac pogotka je isključen, ali naši ne koriste igrača više.

2' Nema golova ni u drugom minutu, odlično postavljene odbrane na obe strane. Pijetlović se vrhunski snašao, ali završnica je izostala.

1' Uspešno brane naši momci prvi napad, nisu uspeli Hrvati da upute udarac, ali nažalost nismo bili ništa uspešniji u nastavku.

16:45 Utakmica je počela. Prvi napad ima hrvatska reprezentacija.

16:40 Intoniranje himni je završeno. Uskoro se očekuje početak meča.

Himna "Bože pravde".

Aplauz za hrvatsku himnu. Beogradska publika je još jednom dokazala koliko je velika.

16:35 Srpski i hrvatski reprezentativci se spremaju za ulazak.

kapice, Srbija, Foto: Alo/Vuk Žarić

Kupaće gaće u kojima igraju naši reprezentativci imaju zaista izuzetan dizajn. Ako još nemate primerak, na Tašmajdanu možete da ga nabavite.

kupaće gaće, Srbija

kupaće gaće, Srbija, Foto: Alo/Vuk Žarić

16:30 Tribine se polako pune. Ostalo je 15 minuta do početka najvažnijeg meča.

tribine, Srbija - Hrvatska

tribine, Srbija - Hrvatska, Foto: Alo/Vuk Žarić

16:30 Zagrevanje "delfina". Svi su tu: Filipović, Prlainović, Aleksić, Pijetlovići...

zagrevanje srpskih reprezentativaca u zatvorenom bazenu

zagrevanje srpskih reprezentativaca u zatvorenom bazenu, Foto: Alo/Vuk Žarić

16:25 Legendarni golman Aleksandar Šoštar je došao da podrži našu reprezentaciju. Potpisuje autograme pre meča.

Aleksandar Šoštar

Aleksandar Šoštar, Foto: Alo/Vuk Žarić

16:20 Velika oluja je najavljena u Beogradu, ali bez obzira na to, ogromna je gužva ispred Tašmajdana.

ispred Tašmajdana, iščekivanje finala

ispred Tašmajdana, iščekivanje finala, Foto: Alo/Vuk Žarić

Dobro došli na tekstualni prenos meča Srbija - Hrvatska na portalu Alo!

Vaterpolo reprezentacije Srbije i Hrvatske igraju u finalu završnog turnira Svetske lige u Beogradu. Trofej nosi dodatnu težinu u vidu plasmana na Olimpijske igre u Tokiju 2020. godine i pobednik dobija 350.000 dolara.

Srbija je u prvom polufinalu pobedila Australiju sa 16:11, dok je Hrvatska u drugom polufinalnom meču savladala Španiju sa 10:8.

Ovo će biti ukupno 32. međusobni duel ove dve selekcije. U dosadašnjem 31 meču Srbija je uspešnija, sa 17 pobeda, tri meča je završeno nerešenim rezultatom, dok je Hrvatska slavila 11 puta.