SRBIJA SLAVILA UZ MNOGO MUKE "Delfini" posle drame srušili "kengure" za prvo mesto
Sandor Ujvari/MTI via AP

Ovom pobedom "delfini" su gotovo sigurno obezbedili prvo mesto u grupi i plasman u četvrtfinale, pošto u poslednjem kolu igraju protiv totalnog autsajdera, selekcije Kazahstana.

Meč je bio sušta suprotnost onom koji su naši vaterpolisti odigrali u prvom kolu Sjedinjenih Američkih Država kada su slavili 17:13.

Za razliku od tog meča, sada je odbrana bila na daleko višem nivou, ali je u napadu bilo mnogo problema, te je viđen mali broj golova.

Susret je obilovao promašajima, a prvi pogodak viđen je tek na polovini prve četvrtine kada je Nikola Jakšić doneo prednost "delfinima". Međutim, Australijanci su vrlo brzo uzvratili preko Edvardsa.

SRBIJA SLAVILA UZ MNOGO MUKE

U drugoj deonici u centru pažnje bio je naš najbolji igrač Dušan Mandić, koji je realizovao jedan od dva peterca, ali i pogodio za vođstvo od 3:2.

Bila je prisutna nervoza, pa su se naši vaterpolisti mučili i kada su imali igrača više.

Četvrta četvrtina je bila prilično napeta. Aktuelni olimpijski šampioni su u nekoliko navrata pogađali okvir gola, a Strahinja Rašović je propustio čist zicer kada je u situaciji 1 na 1 sa golmanom Australije šutirao pravo u njega.

Ipak, pobedu Srbiji donosi Nikola Lukić golom dva minuta pre kraja. Debitant na Svetskom prvenstvu je potegao sa šest metara, provukao loptu kroz šumu ruku. Presudio je Australijancima, koji su imali napad za izjednačenje, postigli pogodak, ali je on poništen zbog faula.

U poslednjem kolu Srbija igra protiv Kazahstana i ukoliko se ne dogodi senzacija biće prva u grupi, a to znači da će se direktno plasirati u četvrtfinale.

Australiji protiv Amerike predstoji borba za drugo mesto.

SRBIJA - AUSTRALIJA 6:5 (1:1, 2:2, 2:2, 1:0)

Kraaaj! Pobeda Srbije teškom mukom protiv Australije - 6:5!

6:5 - Goool! Nikola Lukić postiže možda i ključan pogodak!

Zicer sada promašuje Strahinja Rašović, imao je situaciju 1 na 1 sa golmanom, a čuvar mreže Australije izlazi kao pobednik.

Ponovo ne koristimo igrača više, još jednom smo pogodili prečku.

Kraj treće deonice, potpuni egal - 5:5.

5:5 - Drašović ekspresno uzvraća i donosi izjednačenje "delfinima".

4:5 - Edvards donosi prednost "kengurima". Iskoristili su Australijanci igrača više i vode 5:4.

4:4 - Dobar, strpljiv napad Australije koja ponovo dolazi do izjednačenja. Pauer je postigao svoj drugi gol.

4:3 - Napokon Srbija koristi igrača više, Lukić je strelac i sada vodimo 4:3.

Na poluvremenu je rezulat 3:3. Muče se naši vaterpolisti pre svega u fazi napada.

3:3 - Pred sam kraja napada Australija dolazi do gola i izjednačenja, Ford je strelac.

3:2 - Iskupio se Mandić za malopređašnji promašaj i donosi prednost Srbiji - 3:2, na dva i po minuta do kraja druge četvrtine.

Ovoga puta Mandić nije pogodio iz peterca. Muče se naši, 2:2

2:2 - Dušan Mandić je realizovao peterac i doneo izjednačenje našoj reprezentaciji.

1:2 - Australija dolazi do gola u prvom napadu druge četvrtine i vodi 2:1.

Kraj prve četvrtine - 1:1. Dosta promašaja na obe strane, utakmica potpuna drugačuija onoj koju je naša reprezentacija odigrala u prvom kolu protiv Amerike kada je posle prve četvrtine rezultat bio 5:5.

1:1 - Uzvraćaju Australijanci sa krila, strelac je Edvards.

1:0 - Jakšić donosi prednost Srbiji. Posle nekoliko promašaja na obe strane, Nikola Jakšić na polovini deonice postiže prvi gol.

17.33 - Zanimljivo da srpski vaterpolisti nikada nisu izgubili od Australije.

17.19 - U poslednjem kolu Grupe D sastaju se Srbija - Kazahstan i SAD - Australija.

17.15 - Pobednik grupe direktno ide u četvrtfinale, dok drugoplasiranim i trećeplasiranim selekcijama sledi osmina finala.

17.02 - Srbija je na startu takmičenja pobedila Sjedinjene Američke Države (17:13), dok je Australija bila bolja od Kazahstana (10:4).

17.00 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen drugom kolu Svetskog prvenstva u vaterpolu u kom se sastaju Srbija i Australija. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Budimpešte.