VREME ODLUKE Bregar saopštio širi spisak za važne utakmice u kvalifikacijama za EP
EPA-EFE/Kai Foersterling

Rukometašice Srbije najpre će 20. aprila gostovati Turskoj, a tri dana kasnije će u Zrenjaninu dočekati Island. 

U dosadašnjem toku kvalifikacija, Srbija je ostvarila pobede protiv Turske i Švedske u Zrenjaninu, dok je na gostujućem terenu pretrpela poraze od selekcija Islanda i Švedske. 

Izabranice Uroša Bregara, dakle, imaju četiri boda koliko ima i Island, Švedska je prva u grupi sa šest bodova, dok je Turska poslednja sa dva osvojena boda.

Evropsko prvenstvo, čiji su domaćini Slovenija, Severna Makedonija i Crna Gora, održaće se od 4. do 20. novembra.

Preostalo je odigravanje još dva kola kvalifikacija tokom naredne nedelje kada će biti poznati svi učesnici šampionata Evrope. Po dve najbolje plasirane ekipe iz šest kvalifikacionih grupa obezbediće plasman na to takmičenje.

EPA-EFE/Kai Foersterling

 

POČINJE OPERACIJA SVETSKO PRVENSTVO Selektor saopštio spisak igrača

Na spisku selektora Bregar nalaze se: 

Golmani: Marija Simić (Bekament BB), Jovana Risović (Кrim Merkator, Slovenija), Кristina Graovac (Bajer 04, Nemačka), Jelena Djurašinović (Jaroslav, Poljska), Кatarina Кosanović (Naisa);

Leva krila: Sanja Radosavljević (Кrim Merkator, Slovenija), Aleksandra Stamenić (Кišvarda, Madjarska), Tamara Кocić (Bekament BB), Isidora Bogunović (Crvena zvezda);

Pivoti: Marija Petrović (Gloria Buzau, Rumunija), Jelena Agbaba (Budaorš, Madjarska), Gordana Mitrović (Nant, Francuska), Marija Jovanović (IBV, Island), Кatarina Bojičić (Jagodina);

EPA-EFE/Kai Foersterling

 

Desna krila: Ana Кojić (Mošonmadjarovar, Madjarska), Nataša Lovrić (Jagodina), Jovana Bogojević (Кristianštad, Švedska), Srna Sukur (Jagodina);

Bekovi: Jelena Trifunović (Bistrita 2018, Rumunija), Marija Obradović (Horsens, Danska), Jovana Stoiljković (Šambrej TH, Francuska), Tamara Radojević (Кišvarda, Madjarska), Кristina Liščević (Ramnicu Vlčea, Rumunija), Dunja Tabak (Železničar), Lana Mijailović (Vojvodina), Sara Garović (Bekament BB), Helena Indjić (SPD Radnički), Jovana Jovović (Budaorš, Madjarska), Aleksandra Vukajlović (Erd, Madjarska), Ana Tomković (Medicinar), Marija Agbaba (Vašaš, Madjarska), Teodora Veličković (SPD Radnički), Andjela Janjušević (Šiofok, Madjarska), Jovana Кovačević (Bistrita 2018, Rumunija) i Teodora Majkić (Jagodina).

BONUS VIDEO: 

Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stranicu. 

 

Komentari (0)

Loading