NEZADRŽIVI SU Novobeograđani pregazili Šabac
Đorđe Kostić

Ekipa trenera Vladimira Vujasinovića savladala je Šabac sa 18:4 (5:1, 5:1, 6:1, 3:1) i tako upisala i osmi trijumf iz isto toliko utakmica u Super ligi Srbije i samo se dodatno učvrstila se na vrhu tabele.

Razlika u kvalitetu bila je očigledna, a to se i te kako reflektovalo i na dešavanja u bazenu. Novobeograđani su od prvog minuta nametnili svoj prepoznatljiv ritam, koji Šabac jednostavno nije mogao da prati. Prednost je rasla iz minuta u minut, a Novi Beograd nijednog trenutka gostima nije ostavio priliku da pokažu nešto više. Ono što svakako može da raduje trenera Vujasinović svakako je pristup njegovih izabranika koji su pre svega angažovanom igrom u odbrani došli u priliku da još jednom ove sezone budu i veoma efikasni u napadu.

Najefikasniji u trijumfu Novobeograđana bio je Strahinja Rašović sa četiri gola, a Dušan Mandić se tri puta upisao u listu strelaca, dok je kod Šapčana Ognjen Stojanović dva puta zatresao mrežu.