CRVENO-BELIMA 4. TROFEJ SUPERKUPA Voša bolja od Ribnice
OSSRB

Odbojkaši Vojvodine osvojili su Superkup Srbije, u Kraljevu su savladali Ribnicu 3:1 (19:25, 26:24, 25:21, 25:21) posle 115 minuta igre u prisustvu 3.500 gledalaca.

Aktuelnom šampionu ovo je četvrti trofej Superkupa.

Istovremeno, Slobodan Boškan proglašen je za najboljeg trenera Srbije za minulu sezonu u izboru Udruženja trenera Srbije.

OSSRB

U izuzetno zanimljivoj utakmici, Ribnica je povela sa 1:0 i imala priliku da duplira prednost. Ipak, Novosađani su uspeli da izjednače, a zatim i reše u svoju korist naredna dva seta za pobedu vrednu prvog trofeja u sezoni.

Zoran Gajić, predsednik OSS, predao je Stevanu Simiću, kapitenu Vojvodine, pehar namenjen pobedniku.

U konkurenciji odbojkaša do sada je odigrano 11 mečeva u Superkupu Srbije. Crvena zvezda je osvojila 5 trofeja, Vojvodina iz Novog Sada 4, a Novi Pazar 2.