ČEKA SE JOŠ SAMO SRBIJA Italija u polufinalu EP
OSSRB

Italija je u trećem meču četvrtfinala EP odigranog u beogradskoj „Štark areni“, nadigrala Rusiju i plasirala se u polufinale.

U prisustvu 1.200 navijača, Italijanke su zabeležile pobedu 3:0 (25:20, 25:8, 25:15) posle 67 minuta igre.

Rusija je sigurnije ušla u uvodni set. Izabranice Serđa Busata napravile su malu razliku, koja ih je držala u vođstvu do polovine seta, kada je Italija prvo uspela da izjednači rezultat, a potom i da povede. Napravile su Italijanke seriju od četiri poena (18:14), koju su održavale sve do kraja seta, koji je završen sa 25:20. Kao i u prethodnim utakmicama, prvi period obeležila je Paula Egonu sa 7, dok je u Rusiji najefikasnija bila mlada Arina Fedorovceva sa 6 poena.

Posle veoma uzbudljivog prvog seta, očekivalo se da će drugi biti bar jednako neizvestan, ali su izabranice Davidea Macantija u potpunosti to demantovale. Posle uvodnih 3:3, Italija je napravila seriju od neverovatnih 13 poena (16:3), što im je donelo rasterećenje u nastavku. Italijanke se ni tu nisu zaustavile, dopustivši Rusiji da osvoji svega 5 poena do kraja seta (25:8), što ih je dovelo na korak od polufinala.

Tamo gde se Italija zaustavila u drugom, nastavila je u trećem setu. Italijanke su ponovo silovito započele treći period, povele su prvo sa 4:1 i 9:5, pa sa 18:8, da bi set rešile u svoju korist 25:15.

Italija je pobedom zakazala duel sa Holandijom koji će se odigrati u petak 3. septembra od 20 časova.