VATERPOLISTI PONOVO OSVOJILI OLIMPIJSKO ZLATO! Veliki trijumf naših šampiona, ovu generaciju ćemo večno pamtiti!

Bio je ovo uzvudljiv meč. Obe ekipe su dale sve od sebe, nisu se predavali, ali "Delfini" su uspeli da dođu do do drugog uzastopnog olimpijskog zlata.

Iako je Srbija bila apsolutni favorit u ovom meču, nisu se dali Grci.

Naši momci su stalno bili korak ispred, došli su rivali par puta do izjednačenja, ali nijednom nisu uspeli da povedu.

Na poluvreme "delfini" su otišli sa minimalnom prednošću (9:8) kada je Andrija Prlainović bio precizan pred sam kraj četvrtine.

U trećoj četvrtini ponovo smo gledali neizvesnu borbu, ali u ključnim momentima naši momci su bili skoncetrisaniji. Sjajni su bili Filipović, Prlainović, Mandić i Jakšić, a isticao se i Mitrović na golu.

U poslednjem delu utakmice, na videlo je isplivao naš šampionski mentalite koji nam je doneo pobedu rezultatom 13:10.

SRBIJA:GRČKA (13:10)

SRBIJA: B. Mitrović, Mandić, Dedović, Ranđelović, Lazić, Pijetlović, Rašović, Aleksić, Jakšić, Filipović, Prlainović, S. Mitrović.

GRČKA: Zerdevas, Genidunijas, Skumpakis, Kapocis, Funtulis, Papanastasiu, Dervisis, Argiropulos, Murikis, Kolomvos, Kjuvecis, Vlahopulos.

POSLEDNJA ČETVRTINA

Kraj utakmice - Naši momci su ponovo olimpijski šampioni

6. minut - Ponovo sjajna odbrana Branislava Mitrovića

5. minut - Kakav pogodak Dušana Mandića

4. minut - Fantastičan gol Jakšića

3. minut - Prlainović pogađa sa petarca za vođstvo

1. minut - Skumpakis pogađa za izjednačenje

TREĆA ČETVRTINA

8. minut - Sjajna odbran Baneta Mitrovića

7. minut - Filipović dodaje Prlainović koji donosi Srbiji vođstvo

5. minut - Ponovo precizni Grci

4. minut - Brani Zerdevas Mandićev šut

3. minut - Pogađa Mandić za +2

2. minut - Grčka je imala šansu, ali promašaj

DRUGA ČETVRTINA

8. minut - Pogodak Andrije Prlainovića za prednost

6. minut - Odličan šut Duška Pijetlovića, ali lopta je otišla pored gola

4. minut - Postigli su dva pogotka Grci i stigli do izjednačenja, Dejan Savić se odlučio za tajm-aut

2. minut - Ponovo šutira Mandić, ali brani Zardevas. Na drugoj Vlahopulos postiže gol

1. minut - Fenomenalan pogodak Duška Mandića

PRVA ČETVRTINA

8. minut - Odličan šut Strahinje Rašovića, ali brani Zardevas

7. minut - Sjajan pogodak Nikole Jakšića

6. minut - Sa peterca je precizan kapiten Filip Filipović. Precizan je bio Pijetlović za tri gola prednosti

5.minut - Jakšić postiže gol za vođstvo

4. minut - Sjajna odbrana Branislava Mitrović, a zatim pogodak Strahinje Rašovića, ipak nakon provere VAR-a poništen je gol našeg igrača, a priznat je gol Grčke

3. minut - Srbija dolazi do vođstva, strelac je Filipović

2. minut - Odlična asistencija Filipa Filipovića za Duška Pijetlovića koji postiže gol

1. minut - Grčka postiže prvi gol na utakmici

8.00 - Dobrodošli  na naš blog posvećen finalnoj utakmici Olimpijskih igara u vaterpolu u kojem Srbija igra protiv Grčke.