NIŠTA OD MEDALJE! "Lavice" nisu uspele, Francuskinje se revanširale za poraz u finalu Evropskog prvenstva i osvojile bronzu!

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije ostala je bez medalje na Olimpijskim igrama u Tokiju nakon poraza od Francuske 76:88 (23:19, 17:24, 16:24, 20:24).

Slavile su naše "lavice" u finalu Evropskog prvenstva, slavile i na Olimpijskim igrama u Riju takođe u borbi za bronzu, ali su Francuskinje u Tokiju dočekale šansu za revanš.

Prilično slaba partija Srpkinja i nestvarna "artiljerija" Francuskinja. Čak 14 trojki iz 27 pokušaja i procenat preko 50 odsto šuta za tri poena... jasno je bilo da protiv toga nema pomoći. Okrenula se fortuna protiv naših košarkašica.

Držale su se Srpkinje tokom prve dve deonice, ali nikako nisu uspevale da odgovore na šut Francuskinja. Ivon Anderson je jedina bila na visini zadatka, ali ponovo nije imala pravu podršku saigračica.

Utakmica je prelomljena u trećoj deonici, kada je Francuska otišla na dvocifrenu razliku i sačuvala je do kraja meča. Imale su naše devojke još jedan, poslednji nalet na pet minuta do kraja, ali su trojkama Vilijamsove uspevali da reše pitanje pobednika.

NIŠTA OD MEDALJE!

EPA-EFE/KIYOSHI OTA

Srpkinje su tako ostale bez odličja u Tokiju, ali svakako da nisu razočarale naciju. Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Vilijams sa 17, dok je Mijem ubacila 16 poena. Kod naših "lavica" Ivon Andreson je imala 24, dok je Jelena Bruks ubacila 15 poena.

SRBIJA - FRANCUSKA 76:88 (23:19, 17:24, 16:24, 20:24)

Hala: Saitama Super Arena (Tokio), Sudije: Huan Fernandez (Argentina), Ejmi Boner (SAD), Takaki Kato (Japan)

SRBIJA: Vasić, Čađo, Jovanović, Bruks, Butulija, Crvendakić, Anderson, Stanković, Dabović, Škorić, Dugalić, Krajišnik.

FRANCUSKA: Fotu, Mijem, Šartero, Gruda, Sijak, Mišel, Vukosavljević, Ruper, Vilijams, Joanes, Duše, Čačuang.

Tok meča:

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Nevena Jovanović za tri, ali sada je već kasno. Na drugoj strani Vilijams stavlja tačku novom trojkom.

39. minut - Ivon Anderson uzvaća penalima, ali Žoanes trojkom verovatno i rešava pitanje pobednika.

38. minut - Šartero sa penala stiže do 10. poena na meču i vraća razliku na 11 poena.

36. minut - Nastavlja se serija naših "lavica". Andreson pogađa i sada je razlika jednocifrena.

36. minut - Sonja Vasić uz faul, a onda sigurna i sa penala.

35. minut - Serija 5:0 naših devojaka preko Sonje Vasić i Tine Krajišnik, ali je razlika 14 poena - 63:78.

34. minut - Deluje da je ovde sve rešeno. Vilijams pogađa 11. trojku za Francusku i sada je 17 razlike.

33. minut - Ne vredi, Andeson poentira za dva, ali onda trojka Duše, druga u ovoj četvrtini i Francuskinje imaju najvećih 14 poena prednosti.

31. minut - Krajišnik polovična sa penala, a onda Duše za tri. Velika prednost i dalje na strani Francuske.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Uspeva Andreson da prekine seriju Francuskinja, ali je razlika još uvek prilično velika.

29. minut - Fotu faulirana na šutu, a onda sigurna sa penala za 52:65.

28. minut - Šartero za tri, Francuska sada ima dvocifrenu prednost prvi put na meču. Biće teško našim "lavicama".

27. minut - Nastavlja se pad naših košarkašica, Šartero, a onda i Fotu sigurne za dva i Srbija je sada na "minus devet".

25. minut - Jelena Bruks se odlično snašla i Srbija novim poenima dolazi do "minus tri".

24. minut - Ovo je bilo potrebno! Jelena Bruks za tri, ali Mijem odgovara dvojkom.

23. minut - Mijem za tri, Crvendakić za dva. Nakon nekoliko promašaja sada serija poena na obe strane.

22. minut - Ana Dabović kao i na početku prvog poluvremena, otvara poenima i drugi deo igre - 42:46.

21. minut - Crvendakić promašuje čist zicer i stiže kazna. Vilijams za tri i sada nešto osetnija prednost Francuske.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Fotu za tri i Francuskinje sa "plus tri" idu na odmor.

19. minut - Vilijams vraća Franucskinjama prednost, duga dvojka i poeni.

18. minut - Ivon Anderson u seriji! Srbija posle dužeg vremena uspeva da izjednači. Naša reprezentativka je već skupila 12 poena.

17. minut - Tina Krajišnik odlična u napadu, protutnjala je kroz odbranu Francuske i poentirala.

16. minut - Mijem za dva, a onda odgovor Ivon Andersom. Ipak, naša košarkašica pravi faul nad Mijem koja poentira uz faul, ali nije pogodila dodatno bacanje.

15. minut - Dugalić smanjuje zaostatak na dva poena, a Žoanes odmah uzvraća.

13. minut - Gruda je nezaustavljiva, poeni sa distance za prednost Francuske.

13. minut - Igra se poen za poen. Nekoliko pogodaka sa penala na obe strane i ponovo je nerešeno.

12. minut - Šartero najbrža u kontri, ali brzo uzvraća Anderson.

11. minut - Gruda upisuje osmi poen na meču, Francuskinja za sada bez promašaja.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Dragana Stanković ispravlja promašaj Nevene Jovanović i Srbija završava prvu deonicu sa minimalnom prednošću.

9. minut - Šartero prekida seriju Srbije trojkom, a onda Jovanović pogađa za dva - 21:17.

8. minut - Ivon Anderson sigurna pod košem. Srpkinje nastavljaju da melju.

7. minut - Idee trojka! Jelena Bruks svojom drugom trojkom donosi prednost Srbiji! Serija naših lavica 7:0.

7. minut - Nevena Jovanvić za dva. Srpkinje za sada igraju dobro, ali se i protivnice odlične drže.

6. minut - Sada Bruks za tri! Srbija na "minus dva", ali u kontri najbrža Žoanes koja asistira do Mijem za nove poene Francuskinja.

5. minut - Sonja Vasić! Evo prve trojke za našu selekciju, ali Vilijams uzvraća istom merom.

3. minut - Ana Dabović stiže do novih poena, za sada je ona jedina uspela da poentira kod nas.

2. minut - Mijem za tri, a onda Gruda za dva. Mini serija 5:0 Francuskinja.

1. minut - Prvi poeni na meču za Anu Dabović, Srpkinje započinju duel na odličan način.