NIŠTA OD BORBE ZA ZLATO! "Lavice" se borile, ali su Amerikanke bile jače! Sledi napad na bronzu!

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Sjedinjenih Američkih Država sa 59:79 (12:25, 11:16, 16:17, 22:21) pa su tako ostale bez borbe za zlato na Olimpijskim igrama.

Nadali smo se čudu, ali ovoga puta tako nešto nismo videli. Naše "lavice" borile su se koliko su mogle, ali protiv Amerikanki ni to nije bilo dovoljno. Najteži mogući protivnik i favorit za zlato opravdao je epitete i bez mnogo problema otišao u finale.

NIŠTA OD BORBE ZA ZLATO!

Utakmicu je praktično rešila prva četvrtina u kojoj su Amerikanke brzo došle do 15 poena prednosti. Nije im bilo potrebno mnogo kako bi overili prolaz u borbu za zlato.

Razlika je išla i do maksimalnih 27, ali su Srpkinje u serijama uspevala da odgovore. Čelsi Grej je bila nezaustavljiva uz svega jedan promašaj iz igre tokom meča. Odličnu su se rasporedila Amerikanke, gotovo da je svaka od njih imala prilično dobar meč.

Na kraju je najefikasnija bila Britni Grajner sa 15, dok je pomenuta Grej imala 14 poena (5/6 iz igre). U našoj selekciji jedina dvocifrena bila je Ivon Anderson sa 15 poena.

SRBIJA - SAD 59:79 (12:25, 11:16, 16:17, 20:21)

Hala: Haitana Super Arena (Tokio), Sudije: Antonio Konde (Španija), Jung Ju (Tajpej), Andreia Silva (Brazil)

SRBIJA: Vasić, Čađo, Jovanović, Bruks, Butulija, Crvendakić, Anderson, Stanković, Dabović, Škorić, Dugalić, Krajišnik.

SAD: Bird, Grajner, Stjuart, Taurasi, Vilson, Etkins, Čarls, Kolijer, Smit, Faules, Grej, Lojd

Tok meča:

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Nastavlja Maja Škorić, ali Etkins uzvraća.

39. minut - Korijer za tri, ali Škorić odlična pod košem za "minus 20".

38. minut - Škorić pogađa uz faul. Sigurna i sa penala za 49:70.

36. minut - Anđela Dugalić za dva, serija 5:0 i smanjuje se razlika.

34. minut - Saša Čađo pogađa trojku i smanjuje na 26 razlike.

33. minut - Nastavljaju Amerikanke gde su stale, a nastavlja i Čelsi Grej. Sigurna za dva poena.

32. minut - Serija 5:0 Amerikanki i na startu poslednje deonice. Britni Grejner pogađa za dva, a onda Čelsi Grej trojkom povećava razliku na do sada najvećih 24 poena.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Brijana Stjuart faulirana, sigurna sa oba penala, a onda Grej sa istekom napada pogađa trojku i odgovara istom merom na seriju Srbije.

29. minut - Serija Srbije 5:0! Ivon Anderson pogađa trojku, a onda odlična odbrana naših "lavica" i Butulija najbrža u kontri.

28. minut - Anđela Dugalić prvim poenima na meču smanjuje razliku na 19.

26. minut - Poeni Tine Krajišnik, ali odmah uzvraća njena imenjakinja Čarls.

24. minut - Crvendakić sigurna sa polu distance, ali je razlike još uvek prilično velika.

22. minut - Grejner u seriji, Amerikanke idu na "plus 23".

21. minut - Adža Vilson poenima otvara drugi deo igre i Amerikanke imaju maksimalnih 20 poena prednosti.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Crvenakićeva faulirana na šutu za tri, ali pogađa dva penala. Na drugoj strani Čelsi Grej poenima stavlja tačku na prvo poluvreme.

19. minut - Su Bird ponovo sigurna, serija Amerikanki traje. Sada je ozbiljnija razlika - 39:21.

18. minut - Evo nas na jednocifrenoj razlici, Anderson pogađa sa distance, ali Adža Vilson poentira uz faul. Sigurna i sa penala - 21:33.

16. minut - Sonja Vasić na isteku napad pogađa od tablu. Nakon toga loptu Amerikankama krade Anderson.

15. minut - Britni Grajner sigurna pod košem, "plus 13" za Amerikanke.

14. minut - Bird Su za tri, a onda uzvraća Saša Čađo! Srpkinje pokušavaju da se vrate u meč i razliku svedu na jednocifrenu.

13. minut - Ivon Anderson pogađa dugu dvojku i sada smo na "minus 11".

12. minut - Još uvek nema poena u drugoj deonici.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Ivon je još jednom pogodila u samoj završnici, loše su naše devojke odigrale prvu četvrtinu - 12:25.

10. minut - Ivon Anderson jedina uspeva da pronađe put do koša rivala - 10:23.

9. minut - Rivalke igraju odlično, lopta se dobro kreće i odlično trče - 8:21.

8. minut - Čarls iz okreta, vezuje četiri poena - 8:19.

8. minut - Ivon Anderson hrabro do kraja - 8:15.

6. minut - Sonja Vasić konačno prekida seriju, Brd pogađa sa distance - 6:13.

6. minut - Rivalke sigurne sa linije za slobodna bacanja, Srbija daleko od svoje igre - 4:11.

5. minut - Serija rivala, uz nesportsku grešku Jelen Bruks - 4:9.

3. minut - Sonja Vasić je sjajno pronašla Tinu Krajišnik na zicer.

2. minut - Sju je pogodila trojku za prvi koš rivala - 2:3.

1. minut - Prvi koš na meču postigla je Jelena Bruks! Srbija je uspela da odbrani dva napada rivala.

06.10 - Dobro jutro i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču polufinala košarkaškog turnira na Olimpijskim igrama između Srbije i Sjedinjenih Američkih Država. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Tokija.