VELIKA POBEDA NA STARTU! Srbija posle drame srušila Kanadu!
AP Photo/Charlie Neibergall

Bila je ovo još jedna dramatična utakmica u kojoj su naše devojke izvojevale važnu pobedu.

Prva deonica je bila prilično ujednačena, a pripala je izabranicima Marine Maljković - 16:13.

Tokom druge četvrtine Srbija je imala konstantnu prednost, a u jednom trenutku je bilo i +11, da bi na odmor šampionke Evrope vodile 36:28.

A, onda je usledila drama u trećem i četvrtom kvartalu.

U nastavku nastavile su Srpkinje sa dekoncentrisanom igrom i velikim brojem izgubljenih lopti, a Kanađanke su serijom 10:0 došle do izjednačenja – 38:38.

Do kraja je viđena prava drama i igra nerava.

Imala je naša reprezentacija kontrolu u poslednjih 10 minuta, ali se Kanađanke nisu predavale. Vezale su naše "lavice" tri trojke (Jelena Bruks, Ana Dabović i Aleksandra Crvendakić) i povele 64:58.

Poslednji minut utakmice protekao je u pregledanju spornih situacija. Na nekoliko sekundi do kraja Pelington je imala dva slobodna bacanja pri rezultatu 70:67.

Realizovala je samo prvo, a Ana Dabović je potom postavila krajnji rezultat.

Srbija u narednom kolu igra sa Španijom, dok će Kanađanke na megdan Južnoj Koreji.

Španija je ranije danas teže neogo što se očekivalo pobedila Južnu Koreju 73:69.

Srbija - Kanada 72:68

Kraaaj! Pobeda Srbije posle drame!

40. minut - Trojka Kanade, zatim laki poeni Srbije! Faul u napadu prave Kanađanke, odlično se postavila Ivon Anderson!

39. minut - Nesportska Tine Krajišnik ispod koša Kanašanki. Ali, odbranile su se naše devojke.

38. minut - Nova trojka Ane Dabović! Uzvraća Kanada tojkom o tablu. Drama se nastavlja!

37. minut - Kakva trojka Ane Dabović. Ponovo vodio Srbija - 61:58. Serija trojki naših devojaka. Crvendakić pogađa šut za tri!

36. minut - Trojka našeg kapitena, Jelene Bruks!

35. minut - Rezultatska klackalica. Kanada ima minimalnu prednost

34. minut - Ponovo vodi Kanada 54:53.

33. minut - Serija Kanade za izjednačenje. Uzvraća sjajna Sonja Vasić i ponovo vodimo 53:50.

32. minut - Koš Jelene Bruks. Bolja igra Srbije u četvrtoj deonici. Sada gubi loptu Ivon, a zatim Kanada stiže do 2+1.

31. minut - Trojka Anderson za vođestvo Srbije.

30. minut - Potpuni egal. Predstoji nam dramatična poslednja četvrtina.

29. minut - Vodi Kanada. U ovoj četvrtini je 14:4 u korist Kanade. Trojka Sonje za novo vođstvo Srbije

28. minut - Muče se naše devojke u napadu i nikako da pronađu put do koša.

27. minut - Vodi se velika borba. Kanada je izjednačila, da bi onda Srbija posle kontre stigla do poena i sada ponovo vodimo - 40:38-

25. minut - Opuštenu su naše devojke ušle u drugo poluvreme, napravile su jedan faul u napadu, Marina Maljković je morala da reaguje tajm-autom.

24. minut - Nova trojka za Kanadu i sada je samo plus tri za Srbiju!

23. minut - Mini serija Kanade kojom se vraćaju u igru.

22. minut - Sonja Vasić postiže prve poene u nastavku.

21. minut - Nervozan nastavak susreta na obe strane

Naše devojke su dobro otvorile meč, ali je Kanada ima odgovor na startu. Igralo se dosta brzo, koš za koš za početnih 7:7.

Na oko tri minuta do kraja prve deonice Sonja Petrković je postigla trojku za 13:11. Oba tima su zategla odbranu i u ovom delu utakmice nije bilo lako postići koš.

EPA

Ivon Anderson je bila polovična sa linije za slobodna bacanja za 16:13. Amerikanka u redovima naše selekcije je još jednom pogodila, devojke su odigrale i dobru odbranu za 20:13.

Dobra akcija naše selekcije (22:15) naterala je trenera Kanade da zatraži minut odmora. Sonja Vasić je sredinom druge deonice pogodila uz faul i to je bila prva dvocifrena prednost naše selekcije.

Devojke su uspevale da odbiju napade rivala. Prvo poluvreme završeno je rezultatom 36:28.