SADA JE SVE JASNO! Poznata sudbina Olimpijskih igara
Međutim, upozorila je da svi moraju biti pripremljeni na scenario da navijača ne bude na tribinama ukoliko se situacija sa korona virusom ne smiri.
Do početka Igara u Tokiju ostalo je tačno 50 dana, a Japan se već nekoliko nedelja bori sa novim, četvrtim talasom koronavirusa.
Ankete pokazuju da su stanovnici Zemlje izlazećeg sunca protiv održavanja Igara zbog trenutne epidemiološke situacije.
"Narod u Japanu oseća frustraciju povodom toga što želimo da organizujemo Igre u Tokiju. Najveći izazov će biti način na koji ćemo kontrolisati kretanje ljudi. Ukoliko se novi talas pandemije dogodi u toku Igara, izbiće velika kriza i vanredna situacija. Zbog toga moramo biti spremni na scenario da navijača ne bude na tribinama", rekla je Hašimoto.
Vanredna situacija u Japanu na snazi će biti do 20. juna, dok su Olimpijske igre na programu od 23. jula do 8. avgusta.
Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stranicu.
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)