MAGIČNE KOŠARKAŠICE IDU PO MEDALJU! Srbija nikada ne odustaje: Od sjaja do očaja, pa pravac u polufinale!
FIBA

Kakva utakmica i kakva snaga naše ekipe...Devojke su još jednom pokazale da nikada ne odustaju. Činilo se da je gotovo, da će Kina u borbu za medalju, ali...

Krenula je strašna serija u četvrtoj deonici, Sonja je bila najbolja kad je bilo najvažnije,pogađala je i Ana Dabović  i Srbija je uspela da slavi.

Kina je pokazala koliko je žilav rival, ali ovoga puta nije imala šanse protiv naše selekcije.

Sonja Vasić je meč završila sa 16 poena, dok je Jelena Bruks postigla 18 poena.

Srbija će u polufinalu igrati sa pobednikom meča Sjedinjene Američke Države - Australija.

Kina - Srbija 70:77 (14:16, 19:19, 25:14, 12:28)

Kina: Meng, Juan, Jueru, Zenći, Ting, Ksu, Sijing, Mengran, Siju, Tongtong, Liveji, Ru.

Srbija: Bruks, Crvendakić, Dabović, Krajišnik, Vasić, Anderson, Butulija, Čađo, Dugalić, Jovanović, Škorić,Stanković.

Četvrta četvrtina:

40. minut - KRAJ! Srbija je pobedila

38. minut - Sonja je uzela stvari u svoje ruke - 70:72. A onda je Jelena Bruks pogodila za 70:74.

38. minut - Sonja ide do kraja, ali i Kina ima odgovor 70:70.

37. minut - Šao postiže trojku - 66:66!

36. minut - TAKO JE! Sonja Vasić vraća trojku 63:66!

35. minut - Ana Dabović sjajno igra, ali Kina postiže trojku - 63:63.

35. minut - Kina je prekinula seriju, ali je Ana Dabović sa penala održala našu prednost.

33. minut - Serija Srbije od 11:0!

32. minut - Serija Ane Dabović! Trojka, pa dvojka - 58:58!

32. minut - Kao da se Srbija budi u završnici - 58:53.

31. minut - Poslednji kvartal počeo je lošim napadima sa obe strane. Ivon Anderson je bila precizna sa penala - 58:51.

30. minut - Kina se ozbiljno odlepila! Nizale su se greške našeg tima za 58:49.

27. minut - Stao nam je napad, sa druge strane rivalke sa penala postižu poene - 48:44.

26. minut - Kina opet vodi, ponovo Ženg postigla poene sa linije penala - 46:44.

25. minut - Ivon Anderson posle skoka u napadu za 44:44.

25. minut - Velika borba na terenu se vodi! Čao je sigurna za 42:42.

22. minut - Tina Krajišnik sigurna na ziceru - 36:40.

21. minut - Aleksandra Crvendakić trojkom otvara drugo poluvreme - 33:38. Neverovatno da je Kina na isti način uzvratila.

20. minut - Igra se koš za koš, Ana Dabović je donela prednost u samoj završnici 33:35.

18. minut - Novi koš Jelene Bruks! Kapiten ima već 14 poena.

17. minut - Dugo se igralo bez poena, Kina je povela preko Li, Srbija je uzvratila za 28:31.

15. minut - Ovo nije dobro! Kina je preko Čao stigla do 26:28, a Marina Maljković je zatražila minut odmora.

15. minut - Trojka na trojku! Sonja Vasić je odgovorila na poene rivala.

14. minut - Bravo! Vezala je Jelena Bruks pet poena, a Srbija povela sa 18:23.

10. minut - Dragana Stanković pogađa, vezala je još jedan odličan potez za 14:16.

7. minut - Lagani poeni Li za 10:10. Na drugoj strani koš je postigla Dragana Stanković.

6. minut - Sjajan prodor Nevene Jovanović kao odgovor na koš Kine - 8:10.

5. minut - Kina je došla do daha, mini seriju prekinula je Jelena Bruks sa penala - 6:8.

3. minut - Posle skoka u napadu Sonja je postigla koš. A onda i odigrala dobru odbranu za 2:6.

3. minut - Ksu je postigla prve poene za Kinu i to sa linije za slobodna bacanja.

1. minut - Prve poene na utakmici postigla je Ana Dabović. Ista igračica pronašla je Tinu Krajšnik za 0:4.

02.50 - Ostali parovi četvrtfinala: SAD - Australija, Japan - Belgija, Španija - Francuska.

02.41- Izabranice Marine Maljković u Tokiju još nisu pokazale svoju najbolju igru i možda je vreme da baš u četvrtfinalu prikažu najviši nivo i plasiraju se među četiri najbolje ekipe.

02.35 - Košarkašice Srbije su bile druge u grupi, a savaldale su Kanadu i Južnu Koreju, dok su poražene od Španije. Sa druge strane, Kina je grupnu fazu završila sa maksimalnim učinkom pobedivši Portoriko, Australiju i Belgiju.

02.30 - Dobrodošli na blog našeg portala posvećen četvrtfinalnom meču između Srbije i Kine. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Tokija.